Sportability
(this is a closed league - please view Related Leagues)

Washington High School Boys Lacrosse  >   2013 WHSBLA Division II  >   Schedule

Schedule Filter
Show

Schedule
Date Time   Teams   Location
Fri 3/8/2013 7:00p   (NL) Peninsula-Gig Harbor 8 at Kennedy Catholic 9 Foster HS
7:15p   (NL) Seattle Prep 6 at Sammamish-Newport 3 Newport HS
Sat 3/9/2013 6:00p   (NL) Issaquah 15 at Liberty 1 Liberty HS
Sun 3/10/2013 1:00p   (NL) Sandpoint 4 at Richland 16 Hanford HS
Mon 3/11/2013 5:30p   (NL) Stadium 9 at Bellarmine Prep 5 First Creek Middle School
Tue 3/12/2013 5:00p   South Kitsap 9 at Port Angeles 6 Carrie Blake Park
5:00p   (NL) Wenatchee 4 at Richland 5 Hanford HS
5:00p   (NL) Sandpoint JV 3 at Mead-Mt. Spokane 4 Mt. Spokane HS
6:00p   Sehome-Bellingham 13 at Monroe 12 Monroe HS
7:00p   Roosevelt 11 at Ballard 10
(Overtime)
Lower Woodland #7
7:00p   Liberty 13 at Redmond 1 Redmond HS
Wed 3/13/2013 5:00p   Stadium 20 at Klahowya 7 Central Kitsap MS
5:00p   Seattle Prep 20 at Overlake 9 Overlake School
5:00p   Friday Harbor 10 at Stanwood 11
(Overtime)
Stanwood Middle School
5:00p   Mt. Si 13 at Garfield 15 Upper Genesee
6:30p   Nathan Hale 11 at Vashon 1 Vashon HS
7:00p   Everett 18 at Meadowdale 7 Lynnwood HS
7:00p   Burlington-Edison 9 at Shorecrest 12 Shorecrest HS
Thu 3/14/2013 5:00p   University 14 at Mead-Mt. Spokane 1 Mt. Spokane HS
5:30p   Peninsula-Gig Harbor 14 at North Kitsap 2 North Kitsap HS
7:30p   Blanchet 18 at Highline 8 Moshier Park
Fri 3/15/2013 5:00p   Stanwood 8 at Sehome-Bellingham 9
(Overtime)
Whatcom C.C.
7:00p   Nathan Hale 11 at Kennedy Catholic 5 Foster HS
7:00p   Ballard 8 at Mt. Si 9
(Overtime)
Mount Si HS
7:00p   Meadowdale 12 at Shorecrest 13 Shorecrest HS
7:15p   Vashon 1 at Seattle Prep 8 Lower Woodland #7
8:00p   Selah 3 at Camas 15 Doc Harris Stadium
8:00p   (NL) Richland 2 at Rocky Mountain 4 Idaho
Sat 3/16/2013 11:30a   Friday Harbor 12 at Burlington-Edison 10 Mt. Vernon HS
12:00p   (NL) Ballard 5 at Blanchet 14 Blanchet HS
2:00p   (NL) Richland 5 at Timpanogos 10 Idaho
2:00p   Selah 2 at Union 11 Pacific Middle School
2:00p   (NL) North Kitsap 7 at Redmond 9 Redmond HS
2:00p   (NL) Lynden 14 at South Kitsap 1 Veterans Memorial Park
3:00p   Gonzaga Prep 4 at Wenatchee 11 Wenatchee Valley College
6:00p   Mt. Si 7 at Liberty 4 Liberty HS
Sun 3/17/2013 11:00a   (NL) Richland 4 at Eagle 5 Idaho
Mon 3/18/2013 5:00p   (NL) Overlake 12 at Garfield 16 Upper Genesee
7:00p   (NL) Roosevelt 12 at Meadowdale 5 Mountlake Terrace HS
Tue 3/19/2013 5:00p   Lynden 9 at Stanwood 5 Stanwood Middle School
5:00p   Lewis & Clark 5 at University 15 University HS
5:30p   South Kitsap 2 at North Kitsap 7 Strawberry Field
6:00p   (NL) Ballard 9 at Stadium 9 Mason Middle School
7:00p   (NL) Everett JV 18 at Redmond 8 Redmond HS
7:00p   Highline 8 at Vashon 14 Vashon HS
7:15p   Kennedy Catholic 10 at Seattle Prep 12 Lower Woodland #7
Wed 3/20/2013 5:00p   Nathan Hale 8 at Blanchet 11 Blanchet HS
5:00p   Gonzaga Prep 12 at Mead-Mt. Spokane 3 Mt. Spokane HS
5:00p   Roosevelt 6 at Garfield 12 Upper Genesee
5:00p   Shorecrest 3 at Everett 21 Walter Hall Park
5:30p   Friday Harbor 8 at Meadowdale 5 Lynnwood HS
7:00p   Burlington-Edison 7 at Monroe 6 Monroe HS
7:30p   Union 7 at Camas 6 Doc Harris Stadium
7:30p   Klahowya 5 at Peninsula-Gig Harbor 9 Peninsula HS
Thu 3/21/2013 7:00p   Liberty 4 at Ballard 15 Lower Woodland #7
Fri 3/22/2013 5:00p   Burlington-Edison 3 at Lynden 13 Bender Fields
5:45p   Seattle Prep 8 at Nathan Hale 13 Jane Addams Fields
6:00p   (NL) Klahowya 5 at Meadowdale 10 Meadowdale HS
7:00p   Overlake 14 at Kennedy Catholic 10 Foster HS
7:00p   Stanwood 11 at Monroe 5 Monroe HS
8:00p   Richland 14 at Union 1 Luke Jensen Field
8:00p   Redmond 0 at Mt. Si 1
(Forfeit)
Mount Si HS
Sat 3/23/2013 2:30p   Richland 9 at Camas 1 Doc Harris Stadium
3:00p   Vashon 5 at Overlake 11 Overlake School
3:00p   Mead-Mt. Spokane 1 at Wenatchee 19 Wenatchee Valley College
4:00p   (NL) Union 1 at Ballard 14 Ballard HS
Mon 3/25/2013 6:00p   Port Angeles 0 at Stadium 25 Stadium Bowl
Tue 3/26/2013 5:00p   (NL) CDA JV 8 at Mead-Mt. Spokane 10 Mt. Spokane HS
5:00p   (NL) Selah 1 at Wenatchee 20 Wenatchee Valley College
5:45p   Overlake 8 at Nathan Hale 11 Jane Addams Fields
6:30p   Kennedy Catholic 9 at Vashon 8
(Overtime)
Vashon HS
7:00p   (NL) Monroe 2 at Bothell-Inglemoor 15 Bothell HS
7:00p   University 7 at Gonzaga Prep 9 Gonzaga Prep
7:00p   Shorecrest 8 at Meadowdale 3 Lynnwood HS
7:15p   Highline 4 at Seattle Prep 17 Lower Woodland #7
7:30p   Redmond 2 at Liberty 14 Liberty HS
7:30p   (NL) Ballard 7 at Peninsula-Gig Harbor 8
(Overtime)
Peninsula HS
Wed 3/27/2013 5:00p   North Kitsap 6 at Klahowya 18 Central Kitsap MS
5:00p   Everett 11 at Stanwood 13 Stanwood Middle School
7:00p   Blanchet 12 at Overlake 13
(Overtime)
Marymoor Park #3
Thu 3/28/2013 5:00p   Mead-Mt. Spokane 5 at Lewis & Clark 9 Old Mead MS
5:45p   Vashon 10 at Nathan Hale 11 Jane Addams Fields
6:30p   (NL) Union 0 at Westview 10 Oregon
7:00p   Blanchet 3 at Kennedy Catholic 7 Foster HS
7:00p   Mt. Si 9 at Roosevelt 5 Lower Woodland #7
7:00p   South Kitsap 2 at Peninsula-Gig Harbor 16 Peninsula HS
7:00p   Monroe 6 at Shorecrest 8 Shorecrest HS
7:00p   Lynden 6 at Sehome-Bellingham 12 Whatcom C.C.
8:00p   (NL) Bonners Ferry 10 at Gonzaga Prep 14 Gonzaga Prep
Fri 3/29/2013 5:00p   (NL) Burlington-Edison 5 at Stanwood 10 Stanwood Middle School
5:00p   Meadowdale 4 at Everett 17 Walter Hall Park
5:30p   Redmond 1 at Ballard 14 Ballard HS
5:30p   Port Angeles 1 at North Kitsap 12 North Kitsap HS
Sat 3/30/2013 11:00a   (NL) Nathan Hale 6 at Lakeside 8 Lakeside HS
2:30p   Friday Harbor 3 at Sehome-Bellingham 14 Whatcom C.C.
3:00p   Richland 21 at Selah 2 Robert Lince School
3:00p   University 2 at Wenatchee 17 Wenatchee Valley College
Tue 4/2/2013 5:30p   (NL) Nathan Hale 13 at Ballard 11 Queen Anne Bowl
7:00p   Liberty 6 at Roosevelt 11 Lower Woodland #7
7:30p   Vashon 17 at Highline 7 Moshier Park
7:30p   (NL) Redmond 1 at Peninsula-Gig Harbor 16 Peninsula HS
Wed 4/3/2013 11:00a   (Exh) Smoky Hill 0 at Kennedy Catholic 0 Delridge Playfield
5:30p   (NL) Burlington-Edison 4 at Wilsonville 16 Oregon
8:00p   (NL) Issaquah JV 19 at Mt. Si 4 Mount Si HS
Thu 4/4/2013 7:00p   Mt. Si 9 at Ballard 5 Lower Woodland #7
7:30p   Nathan Hale 16 at Highline 1 Moshier Park
Fri 4/5/2013 7:00p   (NL) Skyline JV 17 at Union 2 Kings Way Christian
7:00p   Redmond 0 at Roosevelt 1
(Forfeit)
Lower Woodland #7
7:30p   (NL) Liberty 6 at Peninsula-Gig Harbor 10 Peninsula HS
Sat 4/6/2013 12:00p   Friday Harbor 11 at Shorecrest 13 Shorecrest HS
1:30p   (NL) Aloha 10 at Peninsula-Gig Harbor 20 Peninsula HS
3:00p   Selah 1 at Richland 14 Hanford HS
5:00p   (NL) Highline 0 at Ballard 1
(Forfeit)
Ballard HS
Mon 4/8/2013 6:30p   (NL) Skyline JV 13 at Camas 7 Doc Harris Stadium
Tue 4/9/2013 5:00p   Stadium 18 at South Kitsap 0 Veterans Memorial Park
5:45p   (NL) Klahowya 3 at Nathan Hale 15 Jane Addams Fields
7:00p   Highline 0 at Kennedy Catholic 1
(Forfeit)
Foster HS
7:00p   Ballard 15 at Roosevelt 3 Lower Woodland #7
7:00p   Stanwood 14 at Meadowdale 13 Lynnwood HS
7:00p   (NL) Wenatchee 14 at Selah 1 Robert Lince School
7:00p   Burlington-Edison 3 at Sehome-Bellingham 9 Whatcom C.C.
7:30p   (NL) Bonners Ferry 14 at Mead-Mt. Spokane 5 Mt. Spokane HS
7:30p   North Kitsap 0 at Peninsula-Gig Harbor 1
(Forfeit)
Peninsula HS
Wed 4/10/2013 5:00p   Friday Harbor 5 at Lynden 6 Bender Fields
5:00p   (NL) Issaquah JV 16 at Union 5 Pacific Middle School
5:15p   (Exh) Seattle Prep 4 at Garfield 4
(Short Game)
Upper Genesee
7:00p   Everett 15 at Monroe 1 Monroe HS
Thu 4/11/2013 5:00p   Mead-Mt. Spokane 4 at University 12 University HS
5:45p   (NL) Roosevelt 5 at Nathan Hale 14 Jane Addams Fields
7:00p   (NL) Lake City 19 at Gonzaga Prep 1 Gonzaga Prep
7:00p   Stadium 7 at Peninsula-Gig Harbor 8
(Overtime)
Peninsula HS
7:00p   Meadowdale 3 at Sehome-Bellingham 12 Whatcom C.C.
7:30p   Kennedy Catholic 18 at Highline 1 Moshier Park
Fri 4/12/2013 5:00p   (NL) Port Angeles 2 at Burlington-Edison 19 Burlington-Edison HS
5:00p   Wenatchee 21 at Lewis & Clark 0 Old Mead MS
5:00p   (NL) Bonners Ferry 2 at University 14 University HS
5:00p   Ballard 6 at Garfield 14 Upper Genesee
5:30p   South Kitsap 6 at Klahowya 20 Klahowya Secondary
7:00p   (NL) Camas 11 at Roosevelt 7 Lower Woodland #7
7:00p   Everett 14 at Shorecrest 8 Shorecrest HS
Sat 4/13/2013 12:00p   Monroe 8 at Friday Harbor 9 Friday Harbor HS
1:00p   (NL) Lake City 2 at Richland 10 Hanford HS
2:00p   (NL) Port Angeles 2 at Lynden 14 Bender Fields
2:00p   Wenatchee 15 at Gonzaga Prep 3 Gonzaga Prep
3:30p   (NL) Camas 13 at North Kitsap 3 Strawberry Field
5:00p   (NL) Selah at Hermiston Oregon
Mon 4/15/2013 5:30p   Klahowya 18 at Port Angeles 0 Agnew Field
6:00p   North Kitsap 3 at Stadium 20 Stadium Bowl
7:00p   (NL) Mt. Si 3 at Tahoma 8 Maple View MS
Tue 4/16/2013 5:30p   Kennedy Catholic 11 at Blanchet 4 Blanchet HS
5:30p   Shorecrest 7 at Stanwood 15 Stanwood Middle School
7:00p   Mead-Mt. Spokane 5 at Gonzaga Prep 13 Gonzaga Prep
7:00p   Garfield 17 at Redmond 1 Redmond HS
7:15p   Overlake 14 at Seattle Prep 12 Lower Woodland #7
Wed 4/17/2013 5:30p   Meadowdale 3 at Lynden 1 Bender Fields
5:30p   Port Angeles 7 at South Kitsap 4 Veterans Memorial Park
5:30p   Sehome-Bellingham 14 at Everett 13
(Overtime)
Walter Hall Park
6:00p   Klahowya 3 at Stadium 20 Stadium Bowl
6:00p   University 15 at Lewis & Clark 3 University HS
Thu 4/18/2013 5:30p   Seattle Prep 6 at Blanchet 10 Blanchet HS
5:30p   Highline 2 at Overlake 10 Overlake School
5:30p   (NL) Redmond 8 at Everett JV 18 Walter Hall Park
7:00p   Shorecrest 16 at Monroe 6 Monroe HS
Fri 4/19/2013 5:00p   Garfield 19 at Liberty 9 Maywood Middle School
5:00p   Wenatchee 8 at University 6 University HS
5:30p   Meadowdale 14 at Burlington-Edison 3 Burlington-Edison HS
5:30p   (NL) Gonzaga Prep 7 at Couer d'Alene 9 Idaho
5:30p   Klahowya 15 at North Kitsap 10 North Kitsap HS
7:00p   (NL) Mt. Si 7 at Kennedy Catholic 12 Foster HS
7:00p   Union 0 at Richland 15 Hanford HS
7:30p   Lynden 8 at Friday Harbor 6 Friday Harbor HS
Sat 4/20/2013 2:00p   Wenatchee 17 at Mead-Mt. Spokane 0 Mt. Spokane HS
5:00p   Overlake 12 at Vashon 7 Vashon HS
Mon 4/22/2013 5:00p   (NL) Lake City-Post Falls JV 5 at Mead-Mt. Spokane 6 Mt. Spokane HS
6:00p   Peninsula-Gig Harbor 16 at Port Angeles 2 Agnew Field
6:00p   South Kitsap 0 at Stadium 25 Stadium Bowl
Tue 4/23/2013 5:00p   Redmond 3 at Garfield 15 Upper Genesee
5:30p   North Kitsap 9 at Port Angeles 2 Agnew Field
5:30p   Sehome-Bellingham 10 at Lynden 8 Bender Fields
5:30p   Overlake 12 at Blanchet 4 Blanchet HS
5:30p   Stanwood 11 at Burlington-Edison 7 Burlington-Edison HS
6:00p   (NL) Gonzaga Prep 1 at Richland 17 Hanford HS
6:00p   (NL) University 13 at Moscow 7 Idaho
7:00p   Monroe 4 at Meadowdale 14 Lynnwood HS
7:30p   Seattle Prep 17 at Highline 2 Moshier Park
8:00p   Roosevelt 5 at Mt. Si 9 Mount Si HS
Wed 4/24/2013 5:00p   Camas 4 at Union 7 Pacific Middle School
5:30p   (NL) Tahoma 12 at Liberty 2 Maywood Middle School
5:30p   Monroe 1 at Everett 17 Walter Hall Park
6:00p   Peninsula-Gig Harbor 12 at Klahowya 5 Klahowya Secondary
Thu 4/25/2013 5:00p   Gonzaga Prep 14 at Lewis & Clark 1 Lewis & Clark HS
5:30p   Kennedy Catholic 9 at Overlake 10 Overlake School
5:30p   Monroe 9 at Stanwood 11 Stanwood Middle School
5:30p   Stadium 14 at North Kitsap 3 Strawberry Field
5:45p   Blanchet 10 at Nathan Hale 16 Jane Addams Fields
7:00p   Burlington-Edison 4 at Friday Harbor 13 Friday Harbor HS
7:00p   Garfield 14 at Ballard 7 Lower Woodland #7
Fri 4/26/2013 5:00p   (NL) Mead-Mt. Spokane 7 at Sandpoint JV 4 Idaho
7:00p   (NL) Kamiak JV 0 at Meadowdale 12 Mountlake Terrace HS
7:00p   Mt. Si 18 at Redmond 3 Redmond HS
7:00p   (NL) Ballard 16 at Selah 2 Robert Lince School
7:00p   (NL) Lynden 3 at Skyline 17 Skyline HS
7:30p   Roosevelt 8 at Liberty 7 Liberty HS
7:30p   Port Angeles 1 at Peninsula-Gig Harbor 13 Peninsula HS
8:00p   (NL) Seattle Prep 16 at Camas 0 Doc Harris Stadium
Sat 4/27/2013 12:00p   Sehome-Bellingham 12 at Friday Harbor 11 Friday Harbor HS
1:00p   (NL) Ballard 2 at Richland 10 Hanford HS
2:00p   (NL) Klahowya 5 at Mt. Si 9 Mount Si HS
3:00p   Nathan Hale 13 at Overlake 5 Overlake School
3:00p   (NL) South Kitsap 4 at Union 14 Pacific Middle School
3:00p   Blanchet 8 at Vashon 2 Vashon HS
4:00p   Burlington-Edison 1 at Everett 19 Kasch Park
7:00p   (NL) Kennedy Catholic 5 at Garfield 11 Upper Genesee
Mon 4/29/2013 6:00p   (NL) Mead-Mt. Spokane 4 at Bonners Ferry 11 Idaho
8:00p   Peninsula-Gig Harbor 4 at Stadium 5 Stadium Bowl
Tue 4/30/2013 5:00p   Gonzaga Prep 12 at University 6 University HS
5:00p   (NL) Richland 10 at Wenatchee 4 Wenatchee Valley College
5:15p   Liberty 6 at Garfield 15 Upper Genesee
5:30p   Highline 3 at Blanchet 14 Blanchet HS
6:00p   Klahowya 18 at South Kitsap 2 Veterans Memorial Park
7:00p   Vashon 4 at Kennedy Catholic 20 Foster HS
7:00p   Ballard 19 at Redmond 2 Redmond HS
7:15p   Nathan Hale 11 at Seattle Prep 7 Lower Woodland #7
Wed 5/1/2013 5:00p   Lewis & Clark 6 at Mead-Mt. Spokane 7 Mt. Spokane HS
5:30p   Stadium 18 at Port Angeles 0 Agnew Field
5:30p   Meadowdale 6 at Stanwood 10 Stanwood Middle School
6:00p   Lynden 9 at Everett 10 Walter Hall Park
6:30p   (NL) Forest Grove 2 at Camas 4 Doc Harris Stadium
7:00p   Sehome-Bellingham 15 at Shorecrest 10 Shorecrest HS
7:30p   Garfield 15 at Mt. Si 3 Mount Si HS
Thu 5/2/2013 5:30p   North Kitsap 14 at South Kitsap 4 Veterans Memorial Park
5:45p   Kennedy Catholic 10 at Nathan Hale 9 Jane Addams Fields
6:00p   Lewis & Clark 6 at Gonzaga Prep 12 Gonzaga Prep
6:00p   Sehome-Bellingham 17 at Burlington-Edison 4 Whatcom C.C.
7:00p   (NL) Vashon 14 at Tahoma JV 2 Maple View MS
7:15p   Blanchet 15 at Seattle Prep 14
(Overtime)
Lower Woodland #7
Fri 5/3/2013 5:30p   Shorecrest 13 at Lynden 10 Bender Fields
5:30p   Port Angeles 0 at Klahowya 15 Klahowya Secondary
5:30p   Stanwood 7 at Everett 12 Walter Hall Park
7:00p   Camas 5 at Richland 13 Hanford HS
7:00p   Roosevelt 14 at Redmond 2 Redmond HS
7:00p   Union 7 at Selah 3 Robert Lince School
7:30p   Ballard 16 at Liberty 7 Liberty HS
7:30p   Overlake 12 at Highline 1 Moshier Park
Sat 5/4/2013 12:00p   Everett 15 at Friday Harbor 8 Friday Harbor HS
2:00p   Lewis & Clark 2 at Wenatchee 16 Wenatchee Valley College
3:00p   (NL) Nathan Hale 5 at Richland 13 Hanford HS
4:00p   (NL) Roosevelt 3 at Klahowya 10 Klahowya Secondary
5:00p   (NL) Kennedy Catholic 8 at Ballard 14 Ballard HS
5:00p   Seattle Prep 11 at Vashon 10
(Overtime)
Vashon HS
5:30p   Monroe 5 at Lynden 9 Bender Fields
7:00p   Camas 8 at Selah 3 Robert Lince School
Mon 5/6/2013 5:00p   (NL) Mead-Mt. Spokane 6 at Lake City-Post Falls JV 5 Idaho
Tue 5/7/2013 5:00p   Garfield 11 at Roosevelt 7 Lower Woodland #7
5:30p   Vashon 8 at Blanchet 13 Blanchet HS
5:30p   (NL) Ballard 8 at North Kitsap 2 North Kitsap HS
5:30p   Stanwood 9 at Shorecrest 10 Shorecrest HS
5:30p   Peninsula-Gig Harbor 14 at South Kitsap 1 Veterans Memorial Park
5:45p   Highline 2 at Nathan Hale 19 Jane Addams Fields
6:00p   Lynden 12 at Burlington-Edison 6 Burlington-Edison HS
7:00p   Meadowdale 10 at Monroe 4 Monroe HS
7:30p   Seattle Prep 0 at Kennedy Catholic 18 Foster HS
Wed 5/8/2013 5:30p   (NL) Camas 6 at Forest Grove 2 Oregon
6:00p   (NL) Mead-Mt. Spokane at CDA JV Idaho
7:30p   Liberty 6 at Mt. Si 5 Mount Si HS
Thu 5/9/2013 7:00p   (NL) Monroe 10 at Redmond 5 Redmond HS
Fri 5/10/2013 5:30p   (Pla) Friday Harbor 5 at Kennedy Catholic 16 Foster HS
6:00p   (Pla) North Kitsap 1 at Ballard 18 Ballard HS
6:00p   (Pla) Seattle Prep 9 at Lynden 12 Bender Fields
6:00p   (Pla) Roosevelt 5 at Stanwood 12 Stanwood Middle School
Sat 5/11/2013 1:00p   (Pla) Shorecrest 10 at Klahowya 13 Klahowya Secondary
2:00p   (Pla) Blanchet 25 at Gonzaga Prep 3 Gonzaga Prep
Fri 5/17/2013 5:00p   (Pla) Blanchet 5 at Garfield 11 Upper Genesee
5:45p   (Pla) Stanwood 4 at Nathan Hale 15 Jane Addams Fields
7:00p   (Pla) Overlake 17 at Peninsula-Gig Harbor 8 Peninsula HS
7:00p   (Pla) Lynden 7 at Stadium 12 Stadium Bowl
Sat 5/18/2013 1:00p   (Pla) Mt. Si 6 at Everett 5 Kasch Park
2:00p   (Pla) Kennedy Catholic 8 at Richland 9
(Overtime)
Hanford HS
2:00p   (Pla) Ballard 11 at Wenatchee 9 Wenatchee Valley College
7:00p   (Pla) Klahowya 3 at Sehome-Bellingham 16 Whatcom C.C.
Wed 5/22/2013 5:00p   (Pla) Overlake 7 at Garfield 15 Upper Genesee
5:45p   (Pla) Mt. Si 1 at Nathan Hale 14 Jane Addams Fields
7:00p   (Pla) Ballard 10 at Stadium 5 Stadium Bowl
7:00p   (Pla) Richland 8 at Sehome-Bellingham 4 Whatcom C.C.
Wed 5/29/2013 5:00p   (Pla) Ballard 3 at Nathan Hale 14 Jane Addams Fields
5:00p   (Pla) Richland 7 at Garfield 11 Upper Genesee
Sat 6/1/2013 3:30p   (Pla) Nathan Hale 7 at Garfield 6 Memorial Stadium