Sportability
(this is a closed league - please view Related Leagues)

Washington High School Boys Lacrosse  >   2014 WHSBLA Varsity  >   Schedule

Schedule Filter
Show

Schedule
Date Time   Teams   Location
Fri 3/14/2014 7:00p   (Pra) Mount Si and Sehome-Bellingham Civic Stadium
7:00p   (NL) Sherwood 9 at Lake Washington 13 Kirkland Lacrosse Center
8:00p   (NL) Bainbridge 3 at Bellevue 10 Bellevue HS
8:00p   (NL) Forest Grove 0 at Camas 14 Camas HS
8:00p   (NL) Lakeside 2 at Mercer Island 19 Mercer Island HS
8:00p   (NL) Snohomish 12 at Woodinville 13 Woodinville HS
Sat 3/15/2014 1:00p   Emerald Ridge-Puyallup 20 at North Kitsap 4 Strawberry Field
2:00p   (NL) Sherwood 3 at Issaquah 17 Issaquah HS
3:00p   Vashon 11 at Klahowya 5 Central Kitsap MS
3:30p   (NL) O'Dea 2 at Skyline 17 Skyline HS
6:00p   (NL) Tahoma 6 at Mercer Island 10 Mercer Island HS
6:00p   (NL) Coeur d'Alene 7 at Newport 5 Robinswood Park
6:30p   (NL) Eastlake 8 at Eastside Catholic 13 Eastside Catholic HS
Mon 3/17/2014 TBD   (NL) Camas 10 at Hood River 7 Oregon
7:00p   Bellarmine Prep 4 at Curtis 9 Curtis HS
Tue 3/18/2014 5:00p   Eastside Catholic 19 at Blanchet 0 Blanchet HS
5:00p   Lewis & Clark 7 at University - CV 14 Central Valley HS
5:00p   (NL) Southridge 11 at Hermiston 2 Oregon
5:00p   Seattle Prep 10 at Overlake 6 Overlake School
5:00p   South Kitsap 3 at North Kitsap 18 Strawberry Field
7:00p   (NL) Skyline 7 at Bainbridge 8 Bainbridge HS
7:00p   Newport 6 at Bothell-Inglemoor 7 Bothell HS
7:00p   Issaquah 18 at Ballard 1 Lower Woodland #7
7:00p   Peninsula 8 at Gig Harbor 7
(Overtime)
Peninsula HS
7:00p   Kamiak 9 at Shorecrest 10
(Overtime)
Shorecrest HS
7:00p   Emerald Ridge-Puyallup 9 at Vashon 10 Vashon HS
8:00p   Eastlake 15 at Liberty 2 Liberty HS
8:00p   Bellevue 15 at Woodinville 5 Woodinville HS
Wed 3/19/2014 5:00p   Seattle Academy 14 at O'Dea 0 Upper Genesee
5:45p   (NL) Klahowya 14 at Nathan Hale 15
(Overtime)
Jane Addams Fields
6:00p   (NL) Kennedy Catholic 12 at Everett 13
(Overtime)
Kasch Park
7:00p   Roosevelt 13 at Mount Si 5 Lower Woodland #7
7:00p   Snohomish 13 at Monroe 7 Monroe HS
7:00p   (NL) Union 11 at Century 2 Oregon
8:00p   Skyline 6 at Bellevue 11 Bellevue HS
8:00p   (NL) Wilson 13 at Camas 9 Camas HS
8:00p   Mercer Island 17 at Lake Washington 4 Kirkland Lacrosse Center
8:00p   Stadium 4 at Auburn Riverside 17 Petes Pool Stadium
8:30p   (NL) King's Way 11 at Tigard 12 Oregon
Thu 3/20/2014 5:00p   Blanchet 4 at Lakeside 5
(Overtime)
Lakeside HS
5:00p   Lewis & Clark 8 at Mead - Mt. Spokane 7 Old Mead MS
5:00p   Bainbridge 17 at Overlake 6 Overlake School
6:00p   (NL) Wenatchee 9 at Snohomish 12 Glacier Peak HS
7:00p   Curtis 9 at Peninsula 8 Peninsula HS
7:00p   Bellarmine Prep 10 at Stadium 13 Stadium Bowl
7:15p   Eastside Catholic 17 at Seattle Prep 4 Lower Woodland #7
8:00p   Meadowdale 7 at Kamiak 21 Kamiak HS
Fri 3/21/2014 5:00p   Tahoma 23 at Port Angeles 0 Agnew Field
5:00p   (NL) Kennedy Catholic 21 at Franklin 0 Franklin HS
6:00p   Lynden 2 at Everett 13 Kasch Park
7:00p   (NL) Lake City 17 at Richland 10 Badger Mountain Park
7:00p   Lake Washington 15 at Bothell-Inglemoor 14 Bothell HS
7:00p   Shorecrest 9 at Sehome-Bellingham 10 Civic Stadium
7:00p   Stanwood 13 at Monroe 8 Monroe HS
7:30p   Southridge 3 at King's Way 13 Kings Way Christian
7:30p   South Kitsap 0 at Gig Harbor 14 Peninsula HS
8:00p   Roosevelt 1 at Bellevue 20 Bellevue HS
8:00p   Skyline 14 at Liberty 1 Liberty HS
8:00p   Issaquah 21 at Newport 0 Newport HS
8:00p   (NL) Union 6 at Aloha 7 Oregon
8:00p   (NL) Camas 13 at Rex Putnam 2 Oregon
8:00p   (NL) Woodinville 5 at Auburn Riverside 11 Petes Pool Stadium
Sat 3/22/2014 12:00p   (NL) Sandpoint 8 at University - CV 7 Central Valley HS
12:00p   Providence 4 at Snohomish 12 Glacier Peak HS
1:00p   (NL) Coeur d'Alene 12 at Richland 5 Badger Mountain Park
2:00p   (NL) Lake City 10 at Southridge 7 Southridge Sports Complex
2:30p   (NL) Bellarmine Prep 8 at Liberty 7
(Overtime)
Maywood Middle School
3:00p   Emerald Ridge-Puyallup 15 at Port Angeles 5 Agnew Field
3:00p   Lewis & Clark 0 at Wenatchee 19 Wenatchee Valley College
4:00p   North Kitsap 6 at Peninsula 14 Peninsula HS
5:00p   Mount Si 8 at Ballard 14 Ballard HS
5:00p   Seattle Academy 14 at Seattle Prep 5 Shoreline Stadium
5:30p   Vashon 3 at Tahoma 16 Maple View MS
8:00p   Eastlake 5 at Mercer Island 19 Mercer Island HS
Mon 3/24/2014 5:00p   South Kitsap 0 at Curtis 22 Curtis HS
Tue 3/25/2014 5:00p   Mead - Mt. Spokane 7 at University - CV 11 Central Valley HS
5:00p   (NL) Camas 16 at Forest Grove 0 Oregon
5:00p   Nathan Hale 2 at Seattle Academy 11 Upper Genesee
5:30p   Seattle Prep 6 at Blanchet 4 Blanchet HS
6:00p   (NL) Wenatchee 7 at Southridge 6 Southridge Sports Complex
6:30p   Monroe 2 at Sehome-Bellingham 16 Civic Stadium
6:30p   Bainbridge 4 at Eastside Catholic 17 Eastside Catholic HS
7:00p   (NL) Sandpoint 8 at Gonzaga Prep 7
(Overtime)
Gonzaga Prep
7:00p   Liberty 7 at Roosevelt 4 Lower Woodland #7
7:00p   Bellarmine Prep 17 at Peninsula 5 Peninsula HS
7:00p   Burlington-Edison 3 at Shorecrest 16 Shorecrest HS
8:00p   Bellevue 11 at Eastlake 3 Eastlake HS
8:00p   Bothell-Inglemoor 5 at Issaquah 13 Issaquah HS
8:00p   Mercer Island 19 at Mount Si 0 Mercer Island HS
8:00p   Lynden 11 at Providence 9 Woodinville Sports Fields
Wed 3/26/2014 5:00p   Stadium 6 at Klahowya 8 Central Kitsap MS
5:00p   Lakeside 6 at Overlake 9 Overlake School
5:30p   (NL) Columbine 7 at Bainbridge 6
(Overtime)
Bainbridge HS
7:00p   Vashon 3 at Curtis 4 Curtis HS
7:00p   O'Dea 8 at Kennedy Catholic 7 Foster HS
7:00p   Stanwood 6 at Snohomish 10 Glacier Peak HS
7:00p   Everett 20 at Meadowdale 9 Meadowdale HS
8:00p   Lake Washington 7 at Skyline 8 Skyline HS
8:00p   Newport 6 at Woodinville 8 Woodinville HS
Thu 3/27/2014 5:00p   Wenatchee 10 at University - CV 2 Central Valley HS
5:00p   South Kitsap 0 at Emerald Ridge-Puyallup 26 Orting Soccer Fields
5:15p   (NL) Seattle Prep 11 at Roosevelt 4 Lower Woodland #7
7:00p   Lewis & Clark 3 at Gonzaga Prep 8 Gonzaga Prep
7:00p   Tahoma 20 at Gig Harbor 1 Peninsula HS
7:00p   Monroe 3 at Shorecrest 13 Shorecrest HS
7:30p   Seattle Academy 5 at Eastside Catholic 22 Eastside Catholic HS
8:00p   (NL) Columbine 8 at Mercer Island 13 Islander MS Turf
Fri 3/28/2014 2:00p   (Exh) Centennial 7 at Jesuit 18 Mercer Island HS
4:00p   (Exh) Palo Verde 7 at Lakeridge 14 Islander MS Turf
4:00p   (NL) Southridge (OR) 4 at Skyline 12 Mercer Island HS
6:00p   (Exh) Coronado 12 at New Westminster 6 Islander MS Turf
6:00p   (NL) Claremont 9 at Bellevue 8 Mercer Island HS
6:30p   Sehome-Bellingham 17 at Providence 10 Lynnwood HS
6:30p   Auburn Riverside 18 at Vashon 0 Vashon HS
7:00p   Woodinville 5 at Eastlake 13 Eastlake HS
7:00p   Lakeside 11 at Kennedy Catholic 7 Foster HS
7:00p   (NL) Redmond 13 at Burlington-Edison 7 Sedro-Woolley HS
7:00p   Union 8 at Southridge 9 Southridge Sports Complex
7:30p   Everett 9 at Kamiak 11 Mariner HS
8:00p   (NL) Faith Lutheran 9 at Issaquah 4 Islander MS Turf
8:00p   (NL) Sunset 5 at Mercer Island 19 Mercer Island HS
8:00p   (NL) Blanchet 10 at Newport 9
(Overtime)
Newport HS
8:00p   (NL) Snohomish 6 at Bothell-Inglemoor 7 Tambark Creek Park
Sat 3/29/2014 10:00a   (Exh) Palo Verde 6 at Claremont 19 Islander MS Turf
10:00a   (Exh) Centennial 17 at New Westminster 12 Mercer Island HS
12:00p   (Exh) Coronado 10 at Southridge (OR) 2 Islander MS Turf
12:00p   (NL) Faith Lutheran 15 at Lake Washington 11 Mercer Island HS
12:30p   (NL) Southridge 6 at University - CV 7
(Overtime)
Central Valley HS
1:00p   Mead - Mt. Spokane 2 at Gonzaga Prep 10 Gonzaga Prep
1:00p   (NL) Richland 0 at Wenatchee 16 Wenatchee Valley College
2:00p   (NL) Jesuit 8 at Skyline 7 Islander MS Turf
2:00p   Ballard 5 at Liberty 10 Maywood Middle School
2:00p   (Exh) Columbine 7 at Sunset 6 Mercer Island HS
3:00p   (NL) Union 16 at Hermiston 3 Oregon
4:00p   (Exh) Palo Verde 14 at New Westminster 12 Islander MS Turf
4:00p   (NL) Centennial 5 at Issaquah 13 Mercer Island HS
5:00p   Eastside Catholic 18 at O'Dea 1 Upper Genesee
6:00p   (Exh) Coronado 4 at Claremont 16 Islander MS Turf
6:00p   (NL) Southridge (OR) 6 at Bainbridge 5 Mercer Island HS
8:00p   (NL) Lakeridge 9 at Bellevue 12 Mercer Island HS
Sun 3/30/2014 10:00a   (Exh) Centennial 5 at Claremont 22 Islander MS Turf
10:00a   (Exh) Palo Verde 12 at Sunset 9 Mercer Island HS
12:00p   (NL) Faith Lutheran 14 at Eastlake 3 Eastlake HS
12:00p   (Exh) Coronado 6 at Lakeridge 7 Islander MS Turf
2:00p   (Exh) New Westminster 8 at Jesuit 11 Islander MS Turf
2:00p   (NL) Southridge (OR) 3 at Lake Washington 10 Mercer Island HS
Mon 3/31/2014 5:30p   (NL) Lakeside 4 at Liberty 2 Maywood Middle School
7:00p   Shorecrest 18 at Meadowdale 7 Meadowdale HS
7:30p   (NL) Glencoe 9 at King's Way 13 Kings Way Christian
8:00p   Tahoma 18 at Bellarmine Prep 0 Mt. Tahoma HS
Tue 4/1/2014 5:00p   Gonzaga Prep 8 at Mead - Mt. Spokane 4 Old Mead MS
5:00p   Providence 5 at Stanwood 12 Stanwood Middle School
5:30p   Ballard 0 at Mercer Island 19 Ballard HS
7:00p   Roosevelt 4 at Bothell-Inglemoor 17 Bothell HS
7:00p   (NL) Kennedy Catholic 14 at Emerald Ridge-Puyallup 12 Sparks Stadium
7:15p   (NL) Gig Harbor 6 at Seattle Prep 15 Lower Woodland #7
7:30p   (NL) O'Dea 9 at Monroe 5 Monroe HS
8:00p   Newport 6 at Liberty 8 Liberty HS
8:00p   (NL) Eastside Catholic 20 at Tahoma 4 Maple View MS
8:00p   Issaquah 19 at Woodinville 2 Woodinville HS
Wed 4/2/2014 8:00p   King's Way 9 at Camas 10 Camas HS
Thu 4/3/2014 5:00p   Gonzaga Prep 9 at Lewis & Clark 3 Dwight Merkel Sports #6
5:00p   University - CV 10 at Mead - Mt. Spokane 6 Old Mead MS
5:45p   Seattle Prep 12 at Nathan Hale 9 Jane Addams Fields
6:00p   (NL) Hermiston 3 at Southridge 11 Southridge Sports Complex
7:00p   (NL) O'Dea 7 at Snohomish 8 Glacier Peak HS
7:00p   Lake Washington 11 at Roosevelt 3 Lower Woodland #7
7:00p   Meadowdale 20 at Burlington-Edison 5 Sedro-Woolley HS
7:00p   Stanwood 9 at Shorecrest 17 Shorecrest HS
7:30p   (NL) Kennedy Catholic 18 at Gig Harbor 5 Peninsula HS
8:00p   Bothell-Inglemoor 6 at Eastlake 10 Eastlake HS
8:00p   Newport 13 at Mount Si 6 Mount Si HS
8:00p   (NL) Blanchet 16 at Bellarmine Prep 5 Mt. Tahoma HS
8:00p   Mercer Island 16 at Skyline 3 Skyline HS
8:00p   Liberty 6 at Woodinville 17 Woodinville HS
Fri 4/4/2014 7:00p   (NL) Eastlake 13 at King's Way 6 Kings Way Christian
7:00p   (NL) Peninsula 7 at Liberty 12 Liberty HS
7:00p   (NL) Curtis 10 at Mount Si 5 Mount Si HS
7:15p   Kamiak 23 at Monroe 2 Mariner HS
7:30p   (NL) Eastside Catholic 18 at Jesuit 5 Oregon
8:00p   (NL) Auburn Riverside 3 at Issaquah 11 Issaquah HS
8:00p   Bellevue 9 at Lake Washington 4 Kirkland Lacrosse Center
Sat 4/5/2014 10:00a   Tahoma 20 at North Kitsap 1 Strawberry Field
11:00a   (NL) Eastlake 15 at Camas 2 Doc Harris Stadium
4:00p   Roosevelt 9 at Ballard 8
(Overtime)
Ballard HS
6:00p   Woodinville 2 at Mercer Island 19 Mercer Island HS
7:00p   (NL) Newport 6 at Cherokee Trail 7 Colorado
7:00p   (NL) Liberty 10 at Hillsboro 2 Oregon
7:00p   Gig Harbor 8 at Emerald Ridge-Puyallup 15 Sparks Stadium
Sun 4/6/2014 10:30a   (NL) Eastlake 7 at Beaverton 3 Oregon
1:00p   (NL) Liberty 5 at King's Way 12 Oregon
2:00p   (NL) Camas 10 at Oregon City 15 Oregon
Mon 4/7/2014 6:30p   (NL) Blanchet 13 at Roosevelt 7 Lower Woodland #7
7:00p   (NL) Newport 9 at Smoky Hill 10 Colorado
7:00p   (NL) O'Dea 12 at Meadowdale 7 Meadowdale HS
Tue 4/8/2014 6:00p   (NL) Wenatchee 15 at Richland 6 Southridge Sports Complex
7:00p   (NL) Seattle Prep 9 at Shorecrest 8 Shorecrest HS
7:00p   (NL) Issaquah 9 at Vandegrift 5 Texas
8:00p   Nathan Hale 4 at Bainbridge 15 Bainbridge HS
8:00p   (NL) Bothell-Inglemoor 6 at Auburn Riverside 13 Petes Pool Stadium
Wed 4/9/2014 TBD   (NL) Mercer Island 12 at Joel Barlow 10 Connecticut
4:30p   (NL) Bellevue 12 at St. Stephen-St. Agnes 8 Virginia
5:30p   Kennedy Catholic 8 at Blanchet 13 Blanchet HS
5:30p   Gig Harbor 10 at Klahowya 14 Klahowya Secondary
7:00p   (NL) Newport 0 at Chatfield 14 Colorado
7:00p   Sehome-Bellingham 7 at Everett 5 Kasch Park
7:00p   Peninsula 4 at Stadium 10 Stadium Bowl
7:00p   (NL) Issaquah 7 at Westlake 4 Texas
8:00p   (NL) Eastside Catholic 17 at Emerald Ridge-Puyallup 2 Orting Middle School
Thu 4/10/2014 TBD   (NL) Skyline 7 at Towson 8 Maryland
5:00p   (NL) O'Dea 12 at Franklin 0 Franklin HS
7:00p   (NL) Tahoma 4 at Chaparral 9 Arizona
7:15p   (NL) Bellevue 12 at Langley 6 Virginia
8:00p   (NL) King's Way 7 at Clackamas 20 Oregon
8:00p   Mount Si 0 at Bothell-Inglemoor 12 Tambark Creek Park
Fri 4/11/2014 TBD   (NL) Mercer Island 13 at Xavier 5 Connecticut
3:30p   (NL) Bellevue 15 at Dominion 4 Virginia
5:45p   Blanchet 15 at Nathan Hale 9 Jane Addams Fields
6:00p   (NL) Issaquah 9 at Austin 10 Texas
7:00p   Burlington-Edison 2 at Everett 18 Kasch Park
7:00p   Richland 3 at King's Way 13 Kings Way Christian
7:30p   Kennedy Catholic 5 at Bainbridge 10 Bainbridge HS
8:00p   Lynden 1 at Sehome-Bellingham 17 Civic Stadium
Sat 4/12/2014 TBD   (NL) Mercer Island 12 at Wilton 15 Connecticut
TBD   (NL) Skyline 9 at Gerstell Academy 8 Maryland
10:30a   (NL) Tahoma 3 at Desert Vista 17 Arizona
3:00p   Auburn Riverside 23 at Port Angeles 0 Agnew Field
5:00p   Klahowya 5 at Emerald Ridge-Puyallup 12 Sparks Stadium
5:30p   (NL) Southridge 15 at Selah 3 Carlon Park
6:30p   (NL) Mount Si 6 at Seattle Academy 13 Lower Woodland #7
Mon 4/14/2014 7:00p   (NL) Seattle Academy 15 at Meadowdale 2 Meadowdale HS
7:15p   (NL) Providence 7 at Seattle Prep 12 Marymoor Park #3
Tue 4/15/2014 5:00p   University - CV 16 at Lewis & Clark 5 Dwight Merkel Sports #6
5:30p   King's Way 12 at Union 6 Shahala Middle School
7:00p   Snohomish 10 at Shorecrest 7 Shorecrest HS
8:00p   Liberty 0 at Bellevue 17 Bellevue HS
8:00p   (NL) Mount Si 1 at Eastside Catholic 19 Eastside Catholic HS
Wed 4/16/2014 5:00p   Seattle Academy 5 at Bainbridge 8 Battle Point Park
5:00p   Lakeside 4 at O'Dea 10 Upper Genesee
6:00p   Richland 8 at Southridge 10 Southridge Sports Complex
6:30p   (NL) Hermiston 9 at Selah 2 Carlon Park
7:00p   Seattle Prep 10 at Kennedy Catholic 11 Foster HS
7:00p   (NL) Newport 9 at Everett 4 Kasch Park
7:00p   Providence 10 at Burlington-Edison 8 Sedro-Woolley HS
8:00p   (NL) Auburn Riverside 4 at Eastside Catholic 10 Eastside Catholic HS
8:00p   Stanwood 11 at Kamiak 8 Kamiak HS
Thu 4/17/2014 5:00p   Gonzaga Prep 5 at University - CV 6
(Overtime)
Central Valley HS
5:00p   Mead - Mt. Spokane 11 at Lewis & Clark 6 Dwight Merkel Sports #6
5:00p   Overlake 10 at O'Dea 7 Overlake School
6:00p   Shorecrest 7 at Everett 10 Walter Hall Park
7:00p   Burlington-Edison 9 at Monroe 11 Monroe HS
7:00p   North Kitsap 2 at Bellarmine Prep 20 Mt. Tahoma HS
8:00p   Liberty 0 at Lake Washington 14 Lake Washington HS
8:00p   Eastlake 5 at Skyline 6 Skyline HS
Fri 4/18/2014 5:30p   Kamiak 19 at Lynden 2 Bender Fields
5:30p   (NL) Wenatchee 5 at Coeur d'Alene 13 Idaho
5:30p   Union 15 at Richland 7 Southridge Sports Complex
7:00p   (NL) Mercer Island 17 at Bainbridge 6 Bainbridge HS
7:00p   Issaquah 20 at Mount Si 3 Mount Si HS
7:30p   Camas 7 at Southridge 11 Southridge Sports Complex
8:00p   (NL) Lakeside 7 at Newport 6 Newport HS
Sat 4/19/2014 12:00p   Sehome-Bellingham 8 at Snohomish 7 Glacier Peak HS
1:00p   Klahowya 2 at Tahoma 19 Maple View MS
1:00p   Port Angeles 13 at South Kitsap 6 Sedgwick Jr. High
2:00p   Camas 9 at Richland 8 Carmichael Middle School
2:00p   (NL) Southridge 7 at Liberty 9 Maywood Middle School
3:00p   Wenatchee 14 at Gonzaga Prep 2 Gonzaga Prep
7:00p   (NL) West Linn 4 at Bellevue 13 Bellevue HS
7:00p   (NL) Everett 14 at Mount Si 5 Mount Si HS
Mon 4/21/2014 8:00p   (NL) Woodinville 2 at Tahoma 15 Maple View MS
Tue 4/22/2014 5:00p   Bainbridge 12 at Lakeside 4 Lakeside HS
5:00p   Peninsula 22 at South Kitsap 6 Mullenix Ridge Elementary
6:00p   Auburn Riverside 24 at North Kitsap 1 Strawberry Field
7:00p   Tahoma 18 at Curtis 9 Curtis HS
7:00p   Skyline 16 at Roosevelt 0 Lower Woodland #7
7:00p   Kennedy Catholic 9 at Seattle Academy 7 Upper Genesee
7:30p   Sehome-Bellingham 12 at Meadowdale 11 Glacier Peak HS
7:30p   (NL) Snohomish 11 at Liberty 8 Liberty HS
8:00p   Union 9 at Camas 12 Doc Harris Stadium
8:00p   Lake Washington 3 at Issaquah 11 Issaquah HS
8:00p   (NL) Emerald Ridge-Puyallup 5 at Newport 13 Newport HS
8:00p   Bellarmine Prep 11 at Gig Harbor 12 Peninsula HS
8:00p   (NL) Kamiak 8 at Bothell-Inglemoor 12 Tambark Creek Park
Wed 4/23/2014 5:30p   Monroe 6 at Lynden 8 Bender Fields
5:30p   Port Angeles 4 at Klahowya 19 Klahowya Secondary
5:45p   (NL) Vashon 9 at Nathan Hale 6 Jane Addams Fields
7:00p   (NL) Ballard 4 at Everett 12 Kasch Park
Thu 4/24/2014 5:00p   (NL) Providence 7 at Overlake 9 Overlake School
5:00p   Stadium 24 at South Kitsap 0 Sedgwick Jr. High
5:30p   (NL) Richland 14 at Selah 5 Carlon Park
7:00p   (NL) Kamiak 15 at Kennedy Catholic 11 Foster HS
7:00p   Woodinville 12 at Roosevelt 6 Lower Woodland #7
7:00p   Snohomish 11 at Burlington-Edison 1 Sedro-Woolley HS
7:30p   Union 3 at King's Way 8 Kings Way Christian
8:00p   (NL) Tahoma 7 at Eastlake 8 Eastlake HS
8:00p   Gig Harbor 1 at Auburn Riverside 24 Petes Pool Stadium
Fri 4/25/2014 6:30p   Ballard 7 at Skyline 16 Skyline HS
7:00p   Emerald Ridge-Puyallup 9 at Curtis 7 Curtis HS
7:00p   (NL) Oregon Episcopal 10 at Lake Washington 7 Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Lynden 5 at Meadowdale 11 Meadowdale HS
7:30p   (NL) Lincoln 8 at Bainbridge 7 Bainbridge HS
7:30p   Southridge 8 at Camas 13 Camas HS
8:00p   Issaquah 6 at Bellevue 5 Bellevue HS
8:00p   Bothell-Inglemoor 9 at Mercer Island 10 Mercer Island HS
8:00p   Eastlake 10 at Newport 9 Newport HS
Sat 4/26/2014 12:00p   (NL) Oregon Episcopal 11 at Skyline 7 Skyline HS
1:00p   North Kitsap 3 at Klahowya 19 Klahowya Secondary
2:00p   (NL) Newberg 12 at Camas 13 Camas HS
2:00p   Southridge 8 at Union 14 Shahala Middle School
2:00p   Mead - Mt. Spokane 1 at Wenatchee 14 Wenatchee Valley College
3:00p   (NL) Peninsula 13 at Lynden 6 Bender Fields
4:00p   Port Angeles 2 at Vashon 14 Vashon HS
4:00p   (NL) Overlake 5 at Sehome-Bellingham 4 Whatcom C.C.
6:00p   Everett 12 at Stanwood 9 Stanwood Middle School
7:00p   Liberty 0 at Issaquah 17 Issaquah HS
Mon 4/28/2014 5:00p   (NL) Sandpoint 10 at Mead - Mt. Spokane 6 Old Mead MS
5:45p   (NL) Franklin 0 at Nathan Hale 1
(Forfeit)
Jane Addams Fields
6:00p   Port Angeles 6 at Stadium 15 Lincoln Bowl
Tue 4/29/2014 5:00p   (NL) Hermiston 7 at Richland 10 Carmichael Middle School
5:00p   Overlake 2 at Seattle Academy 14 Upper Genesee
5:30p   (NL) Southridge 5 at Wenatchee 9 Wenatchee Valley College
6:00p   Mercer Island 19 at Liberty 2 Maywood Middle School
6:00p   North Kitsap 3 at Vashon 16 Vashon HS
7:00p   (NL) Blanchet 6 at Bothell-Inglemoor 16 Bothell HS
7:00p   University - CV 4 at Gonzaga Prep 8 Gonzaga Prep
7:00p   Eastlake 12 at Roosevelt 1 Lower Woodland #7
7:00p   Tahoma 16 at Peninsula 2 Peninsula HS
8:00p   Newport 1 at Bellevue 10 Bellevue HS
8:00p   Kennedy Catholic 2 at Eastside Catholic 21 Eastside Catholic HS
8:00p   Woodinville 8 at Lake Washington 15 Lake Washington HS
8:00p   Emerald Ridge-Puyallup 9 at Bellarmine Prep 2 Mt. Tahoma HS
8:00p   Curtis 2 at Auburn Riverside 17 Petes Pool Stadium
8:00p   Monroe 4 at Providence 11 Woodinville Sports Fields
Wed 4/30/2014 5:00p   O'Dea 6 at Bainbridge 12 Battle Point Park
6:00p   Lynden 4 at Stanwood 12 Stanwood Middle School
7:00p   Everett 10 at Snohomish 4 Glacier Peak HS
7:00p   Providence 7 at Meadowdale 14 Meadowdale HS
7:00p   Kamiak 23 at Burlington-Edison 0 Mt. Vernon HS
7:30p   Camas 3 at King's Way 14 Kings Way Christian
8:00p   Skyline 17 at Mount Si 1 Mount Si HS
8:00p   Ballard 8 at Woodinville 11 Woodinville HS
Thu 5/1/2014 5:00p   North Kitsap 10 at Port Angeles 11
(Overtime)
Agnew Field
5:00p   Eastside Catholic 18 at Overlake 2 Overlake School
5:00p   (NL) Franklin 5 at Seattle Academy 9 Upper Genesee
5:30p   Peninsula 4 at Emerald Ridge-Puyallup 18 Orting Soccer Fields
5:45p   Kennedy Catholic 8 at Nathan Hale 3 Jane Addams Fields
7:00p   Vashon 10 at Gig Harbor 4 Gig Harbor HS
7:15p   Lakeside 6 at Seattle Prep 8 Lower Woodland #7
7:30p   (NL) Tualitin 6 at King's Way 8 Kings Way Christian
8:00p   Lake Washington 6 at Eastlake 5 Eastlake HS
8:00p   Bellarmine Prep 1 at Auburn Riverside 19 Petes Pool Stadium
Fri 5/2/2014 6:00p   Snohomish 13 at Lynden 3 Bender Fields
6:00p   King's Way 16 at Southridge 11 Southridge Sports Complex
7:00p   Klahowya 9 at Curtis 10 Curtis HS
7:00p   (NL) Roosevelt 3 at Everett 11 Kasch Park
7:00p   South Kitsap 0 at Tahoma 1
(Forfeit)
Maple View MS
7:00p   Stanwood 15 at Burlington-Edison 5 Sedro-Woolley HS
7:00p   Bothell-Inglemoor 5 at Bellevue 9 Wilburton Hill Park
7:30p   Blanchet 3 at Bainbridge 12 Bainbridge HS
8:00p   Richland 4 at Camas 13 Camas HS
8:00p   Kamiak 5 at Sehome-Bellingham 17 Civic Stadium
8:00p   Mercer Island 10 at Issaquah 9 Issaquah HS
8:00p   Mount Si 7 at Liberty 10 Liberty HS
8:00p   Meadowdale 10 at Monroe 9 Monroe HS
8:00p   Newport 8 at Skyline 13 Skyline HS
Sat 5/3/2014 1:00p   Richland 3 at Union 14 Shahala Middle School
3:00p   (NL) Burlington-Edison 8 at Port Angeles 7 Agnew Field
3:00p   University - CV 1 at Wenatchee 15 Wenatchee Valley College
3:30p   Everett 17 at Providence 11 Glacier Peak HS
3:30p   Overlake 7 at Nathan Hale 9 Jane Addams Fields
4:00p   (NL) Shorecrest 6 at Lakeside 8 Lakeside HS
5:00p   Lake Washington 13 at Ballard 4 Ballard HS
8:00p   Peninsula 1 at Auburn Riverside 22 Petes Pool Stadium
Mon 5/5/2014 5:00p   (NL) Overlake 10 at Franklin 5 Franklin HS
5:00p   Bainbridge 11 at Seattle Prep 5 Montlake Playfield
5:00p   Blanchet 1 at Seattle Academy 9 Upper Genesee
7:00p   (NL) Bellarmine Prep 6 at Everett 11 Kasch Park
7:00p   (NL) Emerald Ridge-Puyallup 7 at Lake Washington 15 Kirkland Lacrosse Center
8:00p   Ballard 1 at Bellevue 17 Bellevue HS
8:00p   Stadium 2 at Tahoma 20 Maple View MS
Tue 5/6/2014 5:00p   Curtis 18 at Port Angeles 6 Agnew Field
5:00p   (NL) Mead - Mt. Spokane 4 at Sandpoint 15 Idaho
5:00p   Nathan Hale 1 at Lakeside 3 Lakeside HS
5:00p   Gig Harbor 14 at North Kitsap 9 Strawberry Field
5:00p   Seattle Prep 12 at O'Dea 5 Upper Genesee
5:30p   Gonzaga Prep 3 at Wenatchee 9 Wenatchee Valley College
6:00p   South Kitsap 0 at Auburn Riverside 28 Sumner HS
7:00p   Skyline 13 at Bothell-Inglemoor 8 Bothell HS
7:00p   Burlington-Edison 3 at Sehome-Bellingham 18 Civic Stadium
7:00p   Klahowya 11 at Peninsula 6 Peninsula HS
8:00p   (NL) Snohomish 2 at Eastside Catholic 19 Eastside Catholic HS
8:00p   Eastlake 2 at Issaquah 16 Issaquah HS
8:00p   Providence 6 at Kamiak 20 Kamiak HS
8:00p   Roosevelt 4 at Newport 9 Newport HS
Wed 5/7/2014 5:00p   Blanchet 5 at Overlake 8 Overlake School
6:00p   Shorecrest 9 at Lynden 6 Bender Fields
6:00p   Vashon 4 at Bellarmine Prep 2 Mason Middle School
6:00p   Camas 13 at Union 7 Shahala Middle School
6:00p   (NL) Selah 8 at Southridge 19 Southridge Sports Complex
6:00p   Meadowdale 8 at Stanwood 11 Stanwood Middle School
7:00p   Monroe 0 at Everett 16 Kasch Park
7:30p   (NL) Central Catholic 13 at King's Way 9 Kings Way Christian
8:00p   Mount Si 2 at Lake Washington 18 Lake Washington HS
Thu 5/8/2014 5:00p   Klahowya 19 at South Kitsap 4 Mullenix Ridge Elementary
5:00p   Curtis 17 at North Kitsap 5 Strawberry Field
5:45p   O'Dea 11 at Nathan Hale 12 Jane Addams Fields
6:00p   (NL) Lake City 10 at University - CV 4 Central Valley HS
6:00p   Peninsula 4 at Vashon 10 Vashon HS
7:00p   (NL) Seattle Prep 5 at Everett 8 Walter Hall Park
8:00p   Emerald Ridge-Puyallup 6 at Tahoma 10 Maple View MS
8:00p   Gig Harbor 10 at Stadium 6 Stadium Bowl
Fri 5/9/2014 5:00p   Wenatchee 14 at Mead - Mt. Spokane 3 Old Mead MS
5:00p   Overlake 7 at Kennedy Catholic 8 Overlake School
6:00p   Burlington-Edison 2 at Lynden 13 Bender Fields
6:00p   Southridge 13 at Richland 4 Carmichael Middle School
6:30p   Shorecrest 9 at Providence 10
(Overtime)
Lynnwood HS
7:00p   Liberty 3 at Bothell-Inglemoor 17 Bothell HS
7:00p   Sehome-Bellingham 17 at Stanwood 8 Heritage Park
7:00p   (NL) Roosevelt 5 at Meadowdale 6 Meadowdale HS
7:00p   Port Angeles 4 at Bellarmine Prep 16 Mt. Tahoma HS
7:30p   (NL) Issaquah 6 at Bainbridge 2 Bainbridge HS
8:00p   Lakeside 0 at Eastside Catholic 18 Eastside Catholic HS
8:00p   Snohomish 7 at Kamiak 9 Kamiak HS
8:00p   Bellevue 9 at Mercer Island 8 Mercer Island HS
8:00p   Lake Washington 7 at Newport 6
(Overtime)
Newport HS
8:00p   Mount Si 10 at Woodinville 12 Woodinville HS
8:30p   Eastlake 10 at Ballard 4 Lower Woodland #7
Sat 5/10/2014 1:00p   King's Way 16 at Richland 4 Carmichael Middle School
1:00p   Auburn Riverside 18 at Klahowya 2 Klahowya Secondary
1:00p   Stadium 5 at Vashon 13 Vashon HS
2:00p   Bellarmine Prep 25 at South Kitsap 2 Sedgwick Jr. High
3:00p   Wenatchee 19 at Lewis & Clark 2 Dwight Merkel Sports #6
3:00p   Curtis 14 at Gig Harbor 7 Peninsula HS
5:00p   (NL) Bainbridge 7 at West Linn 13 Oregon
5:00p   Port Angeles 10 at Peninsula 14 Peninsula HS
8:00p   (NL) Seattle Academy 8 at Sehome-Bellingham 4 Civic Stadium
Sun 5/11/2014 2:00p   (NL) Bainbridge 9 at Lake Oswego 6 Oregon
Mon 5/12/2014 8:00p   Meadowdale 11 at Snohomish 16 Snohomish HS
Tue 5/13/2014 5:00p   Gig Harbor 8 at Port Angeles 5 Agnew Field
5:00p   Seattle Academy 8 at Lakeside 2 Lakeside HS
5:00p   Vashon 19 at South Kitsap 1 Sedgwick Jr. High
5:30p   O'Dea 7 at Blanchet 8 Blanchet HS
6:00p   North Kitsap 5 at Stadium 16 Lincoln Bowl
7:00p   Klahowya 12 at Bellarmine Prep 8 Bellarmine Prep
7:00p   (NL) Curtis 2 at Kennedy Catholic 13 Foster HS
7:00p   (NL) Bainbridge 8 at Lake Washington 5 Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Mercer Island 19 at Roosevelt 3 Lower Woodland #7
8:00p   Mount Si 2 at Eastlake 10 Eastlake HS
8:00p   Nathan Hale 1 at Eastside Catholic 18 Eastside Catholic HS
8:00p   Skyline 2 at Issaquah 6 Issaquah HS
8:00p   Auburn Riverside 6 at Tahoma 9 Maple View MS
8:00p   (NL) Seattle Prep 9 at Kamiak 17 Mariner HS
8:00p   Ballard 3 at Newport 7 Newport HS
8:00p   (NL) Union 7 at Westview 10 Oregon
8:00p   Bothell-Inglemoor 20 at Woodinville 8 Woodinville HS
Wed 5/14/2014 4:45p   (Pla) University - CV 5 at Gonzaga Prep 7 Dwight Merkel Sports #6
7:00p   Stadium 3 at Emerald Ridge-Puyallup 16 Orting Middle School
Thu 5/15/2014 5:00p   (NL) Lake Washington 9 at Blanchet 5 Blanchet HS
7:00p   (NL) Eastlake 3 at Bainbridge 10 Bainbridge HS
7:00p   Bothell-Inglemoor 19 at Ballard 7 Lower Woodland #7
7:00p   (NL) Lakeside 3 at Everett 6 Walter Hall Park
8:00p   Curtis 15 at Stadium 4 Lincoln Bowl
8:00p   (Pla) Peninsula 5 at Liberty 9 Skyline HS
Fri 5/16/2014 7:00p   (NL) Kennedy Catholic 11 at Bellarmine Prep 7 Bellarmine Prep
7:30p   Auburn Riverside 16 at Emerald Ridge-Puyallup 6 Orting Middle School
8:00p   Bellevue 17 at Mount Si 0 Mount Si HS
8:00p   Mercer Island 12 at Newport 1 Newport HS
8:00p   Woodinville 10 at Skyline 15 Skyline HS
Sat 5/17/2014 1:00p   Roosevelt 0 at Issaquah 20 Issaquah HS
1:00p   (Pla) Meadowdale 9 at Klahowya 11 Klahowya Secondary
1:00p   (Pla) Stanwood 9 at Liberty 10 Liberty HS
3:00p   (Pla) Overlake 10 at Wenatchee 6 Wenatchee Valley College
5:00p   (Pla) Gonzaga Prep 3 at Camas 10 Camas HS
7:30p   (Pla) Seattle Prep 6 at Everett 5 Glacier Peak HS
Tue 5/20/2014 5:00p   (Pla) Seattle Prep 2 at Mercer Island 19 Mercer Island HS
6:00p   (Pla) Emerald Ridge-Puyallup 13 at Sehome-Bellingham 12 Ferndale HS
6:30p   (Pla) Skyline 9 at Bainbridge 10
(Overtime)
Bainbridge HS
7:30p   (Pla) Lake Washington 10 at Auburn Riverside 12 Petes Pool Stadium
Thu 5/22/2014 7:00p   (Pla) Auburn Riverside 3 at Bellevue 7 Bellevue HS
7:00p   (Pla) Mercer Island 11 at Eastside Catholic 19 Eastside Catholic HS
7:00p   (Pla) Emerald Ridge-Puyallup 1 at Issaquah 17 Issaquah HS
7:30p   (Pla) Bainbridge 7 at Tahoma 8 Maple View MS
Sat 5/24/2014 1:00p   (Pla) Camas 9 at Vashon 12 Vashon HS
2:00p   (Pla) Overlake 11 at Shorecrest 10 Shorecrest HS
5:00p   (Pla) Liberty 3 at Seattle Academy 13 Upper Genesee
7:00p   (Pla) Klahowya 7 at King's Way 12 Kings Way Christian
Wed 5/28/2014 7:00p   (Pla) Bellevue 8 at Eastside Catholic 7 Eastside Catholic HS
7:00p   (Pla) Overlake 7 at King's Way 16 Kings Way Christian
7:00p   (Pla) Issaquah 9 at Tahoma 8 Maple View MS
7:00p   (Pla) Seattle Academy 13 at Vashon 4 Vashon HS
Sat 5/31/2014 3:30p   (Pla) Seattle Academy 7 at King's Way 6
(Overtime)
Memorial Stadium
6:00p   (Pla) Bellevue 8 at Issaquah 0 Memorial Stadium