Sportability

Washington High School Boys Lacrosse  >   2019 WHSBLA Sub-Varsity  >   Schedule

Schedule Filter
Show

Schedule
Date Time   Teams   Location
Sat 3/9/2019 1:30p   (NL) Roosevelt JV at Redmond JV Perrigo Park
5:00p   (NL) Glacier Peak JV at North Creek JV Bothell HS
5:30p   (NL) Camas JV at Issaquah JV Issaquah HS
Mon 3/11/2019 5:00p   Kennedy JV at SAAS JV Kennedy Catholic HS
6:00p   (NL) Seattle Prep JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
6:00p   Bellevue JV2 at Mercer JV2 Mercer Island HS
Tue 3/12/2019 5:00p   Sumner JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   Mt. Spokane JV at Central Valley JV Central Valley HS
5:00p   Gig Harbor JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   (NL) Camas JV at Canby JV Oregon
6:00p   O'Dea JV at Eastside Catholic JV Eastside Catholic HS
6:00p   Cedarcrest JV at Glacier Peak JV Glacier Peak HS
6:00p   North Creek JV at Skyline JV Skyline HS
7:00p   Mount Si JV at Inglemoor JV Inglemoor HS
Wed 3/13/2019 6:00p   (NL) Ballard JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
Thu 3/14/2019 5:00p   Graham-Kapowsin JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   Gig Harbor JV at Tahoma JV Maple View MS
5:00p   (NL) Camas JV at Hood River JV Oregon
5:15p   Seattle Prep JV at SAAS JV Upper Genesee
6:00p   Mercer JV2 at Eastlake JV Eastlake HS
6:00p   Snohomish JV at Glacier Peak JV Glacier Peak HS
6:00p   (NL) Redmond JV at Skyline JV Pine Lake Middle School
7:00p   Bellevue JV2 at Inglemoor JV Inglemoor HS
7:00p   (NL) Cedarcrest JV at Sammamish JV Sammamish HS
Fri 3/15/2019 5:00p   Bellarmine Prep JV at Orting JV Orting HS
5:30p   Issaquah JV at Eastlake JV Eastlake HS
6:00p   Woodinville JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
6:30p   Hermiston JV at Wenatchee JV Apple Bowl
7:00p   Stanwood JV at Sedro-Woolley JV Sedro-Woolley HS
Sat 3/16/2019 12:00p   (NL) Wenatchee JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
3:00p   Tahoma JV at Sumner JV Sumner HS
5:00p   Tahoma JV at Graham-Kapowsin JV Bethel HS
5:00p   (NL) Roosevelt JV at Mount Si JV Mount Si HS
5:00p   (NL) Glacier Peak JV at Skyline JV Skyline HS
Mon 3/18/2019 6:00p   Juanita JV at Mercer JV2 Mercer Island HS
Tue 3/19/2019 5:00p   Wenatchee JV at Richland JV Badger Mountain Park
5:00p   Curtis JV at Orting JV Orting HS
5:15p   Seattle Prep JV at O'Dea JV Upper Genesee
6:00p   Woodinville JV at Eastlake JV Eastlake HS
6:00p   Stanwood JV at Glacier Peak JV Glacier Peak HS
6:00p   Issaquah JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
6:00p   Inglemoor JV at Skyline JV Skyline HS
6:30p   Sedro-Woolley JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field
6:30p   (NL) Tigard JV at Camas JV Camas HS
7:00p   Bellevue JV2 at North Creek JV North Creek HS
7:00p   (NL) Gig Harbor JV at South Kitsap JV South Kitsap HS
Wed 3/20/2019 5:00p   Hermiston JV at Chiawana JV Highland Park
5:15p   Eastside Catholic JV at SAAS JV TBD
6:00p   Juanita JV at Mount Si JV Mount Si HS
7:15p   Ballard JV at Roosevelt JV Lower Woodland #7
Thu 3/21/2019 6:00p   Eastlake JV at Bellevue JV2 International School
6:00p   Inglemoor JV at Mercer JV2 Mercer Island HS
6:30p   Glacier Peak JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field
6:30p   (NL) Wilson JV at Camas JV Camas HS
7:00p   Gig Harbor JV at Orting JV Orting HS
7:00p   Snohomish JV at Sedro-Woolley JV Sedro-Woolley HS
8:00p   (NL) Issaquah JV at Shorecrest JV Shorecrest HS
Fri 3/22/2019 5:00p   Mt. Spokane JV at Lewis & Clark JV Andrew Rypien Field
5:00p   Bellarmine Prep JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   Richland JV at Hermiston JV Hermiston HS
5:15p   SAAS JV at Roosevelt JV Lower Woodland #7
6:00p   (NL) Sunset JV at Bellevue JV1 Bellevue HS
6:00p   Stanwood JV at Snohomish JV Snohomish HS
Sat 3/23/2019 10:00a   Bellevue JV1 at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
1:00p   (NL) Camas JV at Sheldon JV Oregon
1:30p   (NL) Wenatchee JV at Redmond JV Perrigo Park
3:00p   Lakeside JV at Kennedy JV Kennedy Catholic HS
5:00p   (NL) O'Dea JV at Eastlake JV Eastlake HS
5:00p   Graham-Kapowsin JV at Sumner JV Sumner HS
6:00p   (NL) Sunset JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
Mon 3/25/2019 7:00p   North Creek JV at Inglemoor JV Inglemoor HS
7:00p   (NL) Cedarcrest JV at Interlake JV Interlake HS
8:00p   Mount Si JV at Bellevue JV2 Bellevue HS
Tue 3/26/2019 5:00p   Orting JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   Sumner JV at Tahoma JV Maple View MS
5:00p   (NL) Redmond JV at Mercer JV2 Mercer Island HS
6:00p   Juanita JV at Issaquah JV Issaquah HS
6:00p   Skyline JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
6:00p   Cedarcrest JV at Snohomish JV Snohomish HS
Wed 3/27/2019 5:00p   (NL) Wenatchee JV at Central Valley JV Central Valley HS
5:15p   Eastside Catholic JV at Seattle Prep JV Lower Woodland #7
6:00p   Eastlake JV at Mount Si JV Mount Si HS
6:00p   Bellevue JV1 at Woodinville JV Woodinville HS
Thu 3/28/2019 5:00p   Chiawana JV at Richland JV Badger Mountain Park
5:00p   Bellarmine Prep JV at Tahoma JV Maple View MS
6:00p   Issaquah JV at Bellevue JV2 Bellevue HS
7:00p   (NL) Redmond JV at North Creek JV North Creek HS
Fri 3/29/2019 6:00p   Mercer JV2 at Woodinville JV Woodinville HS
7:30p   Curtis JV at Gig Harbor JV Gig Harbor HS
Sat 3/30/2019 12:00p   Mead JV at Mt. Spokane JV Deer Park Middle School
2:00p   (NL) Lakeridge JV at Bellevue JV1 Bellevue HS
4:00p   Orting JV at Sumner JV Sumner HS
Sun 3/31/2019 12:00p   (NL) Lakeridge JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
Mon 4/1/2019 5:15p   O'Dea JV at Seattle Prep JV Lower Woodland #7
6:00p   North Creek JV at Mercer JV2 Mercer Island HS
6:00p   Woodinville JV at Bellevue JV2 Tillicum Middle School
Tue 4/2/2019 5:00p   Eastside Catholic JV at Lakeside JV Lakeside HS
5:30p   Roosevelt JV at Kennedy JV Kennedy Catholic HS
6:00p   Juanita JV at Eastlake JV Eastlake HS
6:00p   Issaquah JV at Skyline JV Skyline HS
7:00p   Bellevue JV1 at Inglemoor JV Inglemoor HS
Wed 4/3/2019 6:00p   Mount Si JV at Woodinville JV Woodinville HS
7:30p   Orting JV at Gig Harbor JV Gig Harbor HS
Thu 4/4/2019 5:15p   Eastside Catholic JV at O'Dea JV Upper Genesee
6:00p   Bellevue JV2 at Skyline JV Pine Lake Middle School
7:00p   (NL) Shorecrest JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field
Fri 4/5/2019 5:00p   Orting JV at Tahoma JV Maple View MS
6:00p   Mercer JV2 at Issaquah JV Issaquah HS
7:30p   (NL) South Kitsap JV at Gig Harbor JV Gig Harbor HS
Sat 4/6/2019 3:00p   Seattle Prep JV at Kennedy JV Kennedy Catholic HS
5:00p   (NL) Tahoma JV at Eastlake JV Eastlake HS
Mon 4/8/2019 6:00p   Seattle Prep JV at Eastside Catholic JV Eastside Catholic HS
Tue 4/9/2019 4:30p   (NL) Mercer JV1 at Yorktown JV New York
5:00p   Wenatchee JV at Chiawana JV Highland Park
6:00p   Sedro-Woolley JV at Glacier Peak JV Glacier Peak HS
Wed 4/10/2019 5:00p   Graham-Kapowsin JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   Central Valley JV at Mt. Spokane JV Deer Park Middle School
Thu 4/11/2019 4:30p   (NL) Mercer JV1 at Wilton JV Connecticut
5:30p   (NL) Wenatchee JV at O'Dea JV Upper Genesee
Fri 4/12/2019 5:00p   Chiawana JV at Hermiston JV Hermiston HS
5:30p   (NL) Stanwood JV at Lake Stevens JV Lake Stevens HS
7:30p   Sumner JV at Gig Harbor JV Gig Harbor HS
Sat 4/13/2019 10:00a   Curtis JV at Sumner JV Sumner HS
12:00p   (NL) Camas JV at West Albany JV Oregon
1:00p   (NL) Mercer JV1 at Mountain Lakes JV New Jersey
1:30p   (NL) Central Valley JV at Richland JV Carmichael Middle School
5:00p   (NL) Bellevue JV2 at Wenatchee JV Apple Bowl
6:00p   Glacier Peak JV at Snohomish JV Snohomish HS
Mon 4/15/2019 5:00p   Lewis & Clark JV at Central Valley JV Central Valley HS
5:00p   Cedarcrest JV at Stanwood JV Stanwood Middle School
5:15p   (NL) Wenatchee JV at Seattle Prep JV Lower Woodland #7
5:15p   Ballard JV at SAAS JV Upper Genesee
7:30p   Bellarmine Prep JV at Gig Harbor JV Peninsula HS
Tue 4/16/2019 5:00p   Hermiston JV at Richland JV Badger Mountain Park
5:00p   Sumner JV at Orting JV Orting HS
6:00p   Mercer JV2 at Mount Si JV Chief Kanim MS
6:00p   (NL) Eastside Catholic JV at Eastlake JV Eastlake HS
7:00p   Bellevue JV2 at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
7:30p   (NL) Woodinville JV at Redmond JV Perrigo Park
Wed 4/17/2019 5:00p   Mead JV at Central Valley JV Central Valley HS
6:00p   Glacier Peak JV at Sedro-Woolley JV Sedro-Woolley HS
7:00p   Snohomish JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field
Thu 4/18/2019 5:00p   Tahoma JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   Lewis & Clark JV at Mead JV Deer Park Middle School
5:30p   SAAS JV at Kennedy JV Kennedy Catholic HS
6:00p   Eastlake JV at Skyline JV Skyline HS
7:00p   Mount Si JV at North Creek JV North Creek HS
Fri 4/19/2019 5:00p   Orting JV at Graham-Kapowsin JV Bethel HS
5:00p   Wenatchee JV at Hermiston JV Hermiston HS
6:00p   Mercer JV1 at Bellevue JV1 Bellevue HS
6:00p   (NL) Shorecrest JV at Bellevue JV2 International School
6:00p   Woodinville JV at Issaquah JV Issaquah HS
6:00p   Inglemoor JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
Sat 4/20/2019 12:00p   (NL) Stanwood JV at Wenatchee JV Apple Bowl
2:00p   (NL) North Creek JV at Roosevelt JV Lower Woodland #7
5:00p   Tahoma JV at Gig Harbor JV Peninsula HS
7:00p   Bellarmine Prep JV at Sumner JV Sumner HS
Mon 4/22/2019 7:00p   (NL) Wenatchee JV at Glacier Peak JV Glacier Peak HS
7:30p   Graham-Kapowsin JV at Gig Harbor JV Peninsula HS
Tue 4/23/2019 5:00p   Tahoma JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   SAAS JV at Lakeside JV Lakeside HS
6:00p   Mercer JV1 at Mount Si JV Mount Si HS
6:00p   Juanita JV at Skyline JV Skyline HS
6:00p   Sedro-Woolley JV at Snohomish JV Snohomish HS
7:00p   Issaquah JV at Inglemoor JV Inglemoor HS
7:00p   Woodinville JV at North Creek JV North Creek HS
Wed 4/24/2019 5:00p   Sumner JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   Glacier Peak JV at Stanwood JV Stanwood Middle School
6:00p   Eastlake JV at Bellevue JV1 Bellevue HS
Thu 4/25/2019 5:15p   Roosevelt JV at Ballard JV Ballard HS
Fri 4/26/2019 5:00p   Chiawana JV at Wenatchee JV Apple Bowl
5:00p   Orting JV at Curtis JV Curtis HS
5:00p   Graham-Kapowsin JV at Tahoma JV Maple View MS
6:00p   Mount Si JV at Bellevue JV1 Bellevue HS
6:00p   Inglemoor JV at Eastlake JV Eastlake HS
6:00p   North Creek JV at Issaquah JV Issaquah HS
6:00p   Mercer JV1 at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
6:00p   Skyline JV at Woodinville JV Woodinville HS
7:00p   Stanwood JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field
7:30p   (NL) Bellevue JV2 at Redmond JV Redmond HS
Sat 4/27/2019 10:00a   West Valley JV at Central Valley JV Central Valley HS
1:00p   Richland JV at Wenatchee JV Apple Bowl
1:30p   (NL) Glacier Peak JV at Redmond JV Perrigo Park
5:00p   Gig Harbor JV at Sumner JV Sumner HS
Mon 4/29/2019 5:00p   Mt. Spokane JV at Mead JV Deer Park Middle School
6:00p   Skyline JV at Mercer JV2 Mercer Island HS
7:00p   North Creek JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
7:00p   (NL) Gig Harbor JV at South Kitsap JV South Kitsap HS
Tue 4/30/2019 5:00p   Curtis JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   Sumner JV at Graham-Kapowsin JV Bethel HS
5:00p   Tahoma JV at Orting JV Orting HS
5:15p   SAAS JV at O'Dea JV Upper Genesee
6:00p   Bellevue JV1 at Issaquah JV Issaquah HS
6:00p   Eastlake JV at Mercer JV1 Mercer Island HS
6:00p   Cedarcrest JV at Sedro-Woolley JV Sedro-Woolley HS
Wed 5/1/2019 5:00p   Central Valley JV at Mead JV Deer Park Middle School
5:00p   Richland JV at Chiawana JV Highland Park
6:00p   Skyline JV at Mount Si JV Mount Si HS
6:00p   Inglemoor JV at Woodinville JV Woodinville HS
Thu 5/2/2019 5:00p   Sedro-Woolley JV at Stanwood JV Stanwood Middle School
5:15p   Kennedy JV at Ballard JV Ballard HS
7:00p   Eastlake JV at North Creek JV North Creek HS
Fri 5/3/2019 5:00p   Central Valley JV at Lewis & Clark JV Andrew Rypien Field
5:00p   Gig Harbor JV at Bellarmine Prep JV Bellarmine Prep
5:00p   Curtis JV at Tahoma JV Maple View MS
5:00p   Graham-Kapowsin JV at Orting JV Orting HS
6:00p   Skyline JV at Bellevue JV1 Bellevue HS
6:00p   Woodinville JV at Juanita JV Kirkland Lacrosse Center
7:00p   Mercer JV1 at Inglemoor JV Inglemoor HS
Sat 5/4/2019 2:00p   (NL) Central Valley JV at Wenatchee JV Apple Bowl
6:00p   Mount Si JV at Issaquah JV Issaquah HS
Mon 5/6/2019 6:00p   Mercer JV2 at Bellevue JV2 Bellevue HS
7:00p   (NL) Redmond JV at Cedarcrest JV Big Rock Sports Field