Help
Contact Sportability
Home
WSLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Team Contacts
Notices
FAQ
Washington Schoolgirls Lacrosse
>
2012 Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bellevue East
Bethel
Curtis
Eastside Catholic
Evergreen
Forest Ridge
Garfield
Graham-Kapowsin
Holy Names
Issaquah
Kennedy
Klahowya
Lake Sammamish
Lake Tapps
Lakeside
Mercer Island
Mukilteo
Nathan Hale
North Kitsap
Overlake
Puyallup
Roosevelt
Seattle Prep
Snohomish
Spanaway Lake
Stadium
Tahoma
Wenatchee
#16 Seed
#17 Seed
3rd Place
4th Place
Play-In Winner
Snohomish (JV)
St. Mary's Academy
TBD
Alki
Nisqually
North Sound
Peninsula
Snoqualmie
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Official(s)
Mon 3/12/2012
5:30p
Bellevue 22
at Bethel 3
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Wed 3/14/2012
7:00p
Stadium 15
at Bethel 8
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Jeff Gillard
Mon 3/19/2012
7:00p
Bethel 1 at
Curtis 22
Curtis HS Stadium
Jeff Gillard
Hanna Prange
Thu 3/22/2012
6:00p
Bethel 8 at
North Kitsap 19
Strawbery Field - North Kitsap
Brian Arcement
Camille Newman
Tue 3/27/2012
4:00p
Bethel 5 at
Nathan Hale 18
Lower Summit East
Hilary Pentz
Jillian Gant-Cline
Thu 3/29/2012
5:30p
Ballard 17
at Bethel 6
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Thu 4/12/2012
6:00p
Tahoma at Bethel
(No Referees)
Bethel High School
Mon 4/16/2012
7:00p
Spanaway Lake 12
at Bethel 10
Bethel High School
Cassandra Gorell
Sat 4/21/2012
1:00p
Bethel 5 at
Evergreen 16
McKenzie Field
Travis Bonnett
Peter Erickson
Tue 5/1/2012
6:00p
Bethel 6 at
Puyallup 13
Glacier View Junior High
Jeff Grose
Hanna Prange
Wed 5/2/2012
6:00p
Lake Tapps 24
at Bethel 6
Bethel High School
Jennifer Frapwell
Sat 5/5/2012
1:00p
Bethel 8 at
Graham-Kapowsin 12
Bethel High School
Jeff Grose
Lyn Porterfield
The playoff tournament is online
Export schedule (iCal or vCal)
This game has been postponed
This is a makeup game
WSLA website
Contact WSLA
narrow
|
normal
Printable page