(this is a closed league - please view Related Leagues)
Help
Contact Sportability
Home
WBLA Home
League Home
Schedule
Standings
Head to Head
Playoffs
Rosters
Player Statistics
Goalie Statistics
Locations
Notices
FAQ
Washington High School Boys Lacrosse
>
2016 WHSBLA Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Archbishop Murphy
Auburn Riverside
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bethel
Blanchet
Bonney Lake
Bothell
Burlington-Edison
Camas
Cascade
Central Valley
Columbia River
Curtis
Eastlake
Eastside Catholic
Emerald Ridge
Franklin
Friday Harbor
Garfield
Gig Harbor
Gonzaga Prep
Inglemoor
Issaquah
Jackson
Juanita
Kamiak
Kennedy Catholic
Klahowya
Lake Washington
Lakeside
Lewis & Clark
Liberty
Lynden
Meadowdale
Mercer Island
Monroe
Mount Si
Mt. Spokane
Nathan Hale
Newport
North Kitsap
O'Dea
Olympia
Overlake
Peninsula
Port Angeles
Providence
Redmond
Richland
Roosevelt
Sammamish-Interlake
Seattle Academy
Seattle Prep
Sehome-Bellingham
Selah
Shorecrest
Skyline
Skyview
Snohomish
South Kitsap
Southridge
Stadium
Stanwood
Sumner
Tahoma
Union
Vashon
Wenatchee
West Seattle
White River
Woodinville
Aloha
Alta
Arapahoe
Bonners Ferry
Boulder
Cardinal Gibbons
Centennial
Claremont
Coeur d' Alene
Coronado
Denver East
Durham Jordan
Durham Riverside
Duxbury
Faith Lutheran
Flathead
Garden City
Golden
Grandview
Grant
Guilderland
Hellgate
Hermiston
Hood River
Jesuit
Juan Diego
Lake City
Lakeridge
Liberty (OR)
Lincoln
Lincoln-Sudbury
Logan
Long Beach
Massapequa
Medfield
Moscow
Mountain View
New Westminster
Northwest
Oregon Episcopal
Palo Verde
Park City
Patrick Henry
Ponderosa
Rancho Bernardo
Rex Putnam
Rocky Mountain
San Marcos
Sandpoint
Sherwood
Sunset
Ten Sticks
Tualitin
Westview
Central-South - DII
Eastern - DI
Eastern - DII
KingCo - DI
KingCo - DII
Metro - DI
Metro - DII
Narrows/Olympic-DI
Narrows/Olympic-DII
SPSL - DI
SPSL - DII
Wesco/NW - DI
Wesco/NW - DII
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Fri 3/11/2016
7:00p
(NL) Blanchet 6 at
Woodinville 18
Woodinville HS
8:00p
(NL) Seattle Prep 7 at
Lake Washington 11
Lake Washington HS
Sat 3/12/2016
1:00p
Shorecrest 13
at Friday Harbor 4
Carter Fields
2:30p
Issaquah 14
at Newport 0
Newport HS
3:00p
(NL)
Liberty 16
at Camas 2
Camas HS
6:00p
(NL) Tahoma 12 at
Bainbridge 14
Bainbridge HS
7:00p
Skyline 20
at Bothell 7
Bothell HS
Sun 3/13/2016
11:30a
(NL)
Liberty 8
at Union 7
Camas HS
Mon 3/14/2016
TBD
(NL) Columbia River 5 at
Tualitin 13
Oregon
5:00p
(NL) Newport 5 at
Seattle Academy 7
Genesee Park
5:00p
(NL) West Seattle 12 at
Kennedy Catholic 19
Kennedy Catholic HS
Tue 3/15/2016
5:00p
(NL)
Mt. Spokane 8
at Coeur d' Alene 4
Idaho
5:00p
(NL)
Bainbridge 11
at North Kitsap 9
Strawberry Fields
5:30p
O'Dea 16
at Ballard 7
Ballard HS
6:00p
Friday Harbor 0 at
Snohomish 19
Glacier Peak HS
6:30p
(NL)
Seattle Prep 15
at Bothell 14
(Overtime)
North Creek #1
7:00p
(NL) Rex Putnam 6 at
Camas 13
Camas HS
7:00p
Eastlake 19
at Inglemoor 1
Inglemoor HS
7:00p
Issaquah 4 at
Lake Washington 5
Lake Washington HS
7:00p
Port Angeles 0 at
Gig Harbor 18
Peninsula HS
8:00p
Woodinville 5 at
Bellevue 16
Bellevue HS
8:00p
Roosevelt 1 at
Eastside Catholic 19
Eastside Catholic HS
8:00p
Mercer Island 19
at Mount Si 1
Mercer Island HS
8:00p
(NL) Union 5 at
Westview 7
Oregon
8:00p
Sammamish-Interlake 0 at
Skyline 16
Skyline HS
8:00p
Peninsula 13
at Sumner 11
Sumner HS
Wed 3/16/2016
5:00p
Olympia 1 at
Klahowya 17
Central Kitsap MS
6:00p
Bellarmine Prep 7 at
Vashon 10
Vashon Island HS
7:00p
Bethel 4 at
Auburn Riverside 9
Auburn Riverside HS
7:00p
White River 16
at Bonney Lake 3
Bonney Lake HS
7:00p
Lynden 0 at
Jackson 20
Kasch Park
7:00p
Meadowdale 7 at
Monroe 15
Monroe HS
7:00p
Richland 18
at Selah 2
Robert Lince School
7:30p
(NL) Kamiak 1 at
Eastside Catholic 13
Eastside Catholic HS
8:00p
Curtis 15
at Emerald Ridge 12
Fife HS
8:00p
Liberty 3 at
Juanita 9
Juanita HS
8:00p
Newport 7 at
Redmond 8
Redmond HS
Thu 3/17/2016
TBD
(NL)
Eastside Catholic 12
at Mountain View 9
Idaho
5:00p
Providence 2 at
Seattle Academy 9
Genesee Park
5:00p
(NL) Coeur d' Alene 4 at
Lewis & Clark 7
Spokane Polo Fields #1
6:00p
Stadium 16
at Port Angeles 4
Agnew Field
7:00p
(NL) Overlake 8 at
Blanchet 12
Blanchet HS
7:00p
Stanwood 23
at Cascade 3
Kasch Park
7:00p
Nathan Hale 3 at
Seattle Prep 8
Lower Woodland #7
7:00p
(NL) O'Dea 13 at
Kamiak 14
(Overtime)
Mariner HS
7:00p
Woodinville 17
at Redmond 1
Woodinville HS
8:00p
Bellevue 12
at Eastlake 6
Bellevue HS
8:00p
(NL) Sehome-Bellingham 11 at
Rocky Mountain 12
(Overtime)
Idaho
Fri 3/18/2016
TBD
(NL)
Eastside Catholic 9
at Faith Lutheran 8
Idaho
4:00p
(NL) Sehome-Bellingham 14 at
Logan 15
(Overtime)
Idaho
5:00p
Snohomish 11
at Lynden 4
Bender Fields
5:00p
Jackson 21
at Meadowdale 3
Woodway Campus
5:30p
Gig Harbor 18
at Olympia 0
Regional Athletic Complex
6:00p
Gonzaga Prep 13
at Mt. Spokane 3
Old Mead MS
7:00p
Lakeside 3 at
Bainbridge 15
Bainbridge HS
7:30p
Tahoma 9 at
Peninsula 10
Peninsula HS
8:00p
(NL)
Hood River 12
at Camas 10
Camas HS
8:00p
(NL)
Sherwood 13
at Curtis 11
Curtis HS
8:00p
Bothell 10 at
Issaquah 17
Issaquah HS
8:00p
Newport 5 at
Juanita 12
Juanita HS
8:00p
(NL) Grant 4 at
Lake Washington 9
Kirkland Lacrosse Center
8:15p
(NL) Union 10 at
Emerald Ridge 11
Chief Leschi HS
Sat 3/19/2016
TBD
(NL) Eastside Catholic 6 at
Coronado 14
Idaho
12:00p
(NL)
Mt. Spokane 20
at Ten Sticks 2
Montana
1:00p
Cascade 6
at Friday Harbor 5
Carter Fields
1:00p
O'Dea 15
at Kennedy Catholic 4
Kennedy Catholic HS
1:00p
Vashon 18
at South Kitsap 3
South Kitsap HS
2:00p
(NL) Monroe 6 at
Wenatchee 7
Apple Bowl
2:00p
(NL) Sherwood 4 at
Tahoma 16
Maple View MS
2:00p
West Seattle 5 at
Overlake 17
Overlake School
2:00p
Klahowya 18
at Stadium 8
Stadium HS
3:00p
(NL)
Union 10
at Sumner 9
(Overtime)
Sumner HS
4:00p
Kamiak 18
at Lynden 1
Bender Fields
4:45p
(NL)
Grant 11
at Nathan Hale 4
Jane Addams MS
5:00p
(NL)
Seattle Prep 15
at Seattle Academy 0
Shoreline Stadium
6:00p
(NL) Sehome-Bellingham 4 at
Coronado 16
Idaho
7:00p
Liberty 13
at Inglemoor 2
Inglemoor HS
7:00p
Sammamish-Interlake 3 at
Mount Si 8
Mount Si HS
Sun 3/20/2016
10:30a
(NL)
Mt. Spokane 17
at Flathead 6
Montana
Mon 3/21/2016
5:45p
(Pra)
Juanita 19
and Nathan Hale 5
Jane Addams MS
7:00p
(NL)
Southridge 8
at Selah 4
Robert Lince School
8:00p
Curtis 13
at White River 11
White River HS
Tue 3/22/2016
5:00p
(NL) Garfield 3 at
Roosevelt 11
Lower Woodland #7
5:00p
Friday Harbor 1 at
Stanwood 29
Stanwood Middle School
5:30p
(NL) Hermiston 6 at
Central Valley 10
Central Valley HS
5:30p
(NL)
Golden 11
at Snohomish 4
Valley View MS
6:00p
Vashon 12
at North Kitsap 5
Strawberry Fields
6:30p
Newport 6 at
Mount Si 7
(Overtime)
Mount Si HS
7:00p
(NL)
Gig Harbor 11
at Bonney Lake 8
Bonney Lake HS
7:00p
Eastlake 17
at Bothell 5
Bothell HS
7:00p
Bainbridge 10
at O'Dea 9
(Overtime)
Genesee Park
7:00p
Burlington-Edison 3 at
Shorecrest 15
Shorecrest HS
7:30p
South Kitsap 1 at
Bellarmine Prep 23
SERA
7:45p
Franklin 1 at
West Seattle 17
Moshier Park
8:00p
Sumner 14
at Curtis 8
Curtis HS
8:00p
Ballard 4 at
Eastside Catholic 19
Eastside Catholic HS
8:00p
Lewis & Clark 8 at
Gonzaga Prep 9
Gonzaga Prep
8:00p
Inglemoor 1 at
Issaquah 16
Issaquah HS
8:00p
Lake Washington 9 at
Liberty 11
Liberty HS
8:00p
Woodinville 7
at Skyline 6
Skyline HS
8:00p
Overlake 13
at Providence 8
Tambark Creek Park
Wed 3/23/2016
5:00p
Seattle Academy 12
at Garfield 1
Genesee Park
5:30p
Klahowya 22
at Port Angeles 14
Agnew Field
7:00p
Peninsula 10
at Auburn Riverside 3
Auburn Riverside HS
7:00p
(NL) Wenatchee 2 at
Richland 15
Badger Mountain Park
7:00p
(NL)
Golden 10
at Blanchet 4
Blanchet HS
7:00p
(NL)
Sehome-Bellingham 10
at Seattle Prep 9
Shorecrest HS
8:00p
Jackson 4 at
Kamiak 13
Kamiak HS
8:00p
Juanita 5 at
Mercer Island 11
Kirkland Lacrosse Center
8:00p
Emerald Ridge 7 at
Tahoma 10
Maple View MS
8:00p
Redmond 8
at Sammamish-Interlake 6
Sammamish HS
Thu 3/24/2016
5:00p
Ballard 1 at
Lakeside 8
Lakeside HS
6:00p
Gonzaga Prep 10
at Wenatchee 9
Apple Bowl
7:00p
White River 16
at Bethel 1
Bethel HS
7:00p
Nathan Hale 16
at Roosevelt 6
Lower Woodland #7
7:00p
South Kitsap 14
at Olympia 6
Regional Athletic Complex
7:00p
Monroe 8 at
Shorecrest 9
Shorecrest HS
7:00p
(NL) Bellarmine Prep 8 at
Sumner 13
Sumner HS
7:30p
Cascade 3 at
Archbishop Murphy 18
Archbishop Murphy HS
Fri 3/25/2016
5:00p
North Kitsap 8 at
Klahowya 15
Central Kitsap MS
5:00p
Lynden 1 at
Stanwood 22
Stanwood Middle School
7:00p
Bonney Lake 9
at Auburn Riverside 8
(Overtime)
Auburn Riverside HS
7:00p
Bothell 18
at Mount Si 2
Bothell HS
7:00p
Sehome-Bellingham 18
at Jackson 12
Kasch Park
7:00p
Snohomish 1 at
Kamiak 15
Mariner HS
7:00p
Central Valley 16
at Mt. Spokane 5
Old Mead MS
7:00p
Meadowdale 4 at
Burlington-Edison 7
Sedro-Woolley HS
7:30p
(NL) Lake Washington 3 at
Bainbridge 13
Bainbridge HS
7:30p
Stadium 6 at
Gig Harbor 17
Peninsula HS
8:00p
Selah 4 at
Camas 11
Camas HS
8:00p
Richland 13 at
Columbia River 15
Delta Park
8:00p
Newport 0 at
Mercer Island 18
Mercer Island HS
8:00p
Issaquah 9 at
Woodinville 12
Woodinville HS
Sat 3/26/2016
1:00p
Richland 14
at Camas 7
Camas HS
1:00p
Monroe 25
at Friday Harbor 3
Carter Fields
1:00p
Selah 4 at
Columbia River 13
Delta Park
1:00p
(NL) Sandpoint 5 at
Gonzaga Prep 13
Gonzaga Prep
1:30p
Lewis & Clark 5 at
Wenatchee 6
Apple Bowl
1:30p
Olympia 0 at
Vashon 19
Vashon Island HS
2:00p
(NL) Central Valley 6 at
Southridge 7
(Overtime)
Southridge HS
3:00p
Juanita 18
at Inglemoor 2
Kirkland Lacrosse Center
3:00p
(NL)
Mt. Spokane 10
at Hermiston 7
Oregon
5:00p
Sammamish-Interlake 1 at
Liberty 10
Maywood MS
7:00p
Redmond 1 at
Bellevue 20
Bellevue HS
7:00p
Bethel 2 at
Emerald Ridge 19
Emerald Ridge HS
7:00p
West Seattle 10
at Providence 8
Tambark Creek Park
8:00p
Skyline 9
at Eastlake 8
Eastlake HS
8:00p
Peninsula 6 at
Tahoma 17
Maple View MS
Mon 3/28/2016
5:30p
North Kitsap 9 at
Bellarmine Prep 24
Foss HS
Tue 3/29/2016
5:00p
Nathan Hale 3 at
Lakeside 13
Lakeside HS
5:00p
Shorecrest 18
at Meadowdale 12
Woodway Campus
5:45p
Friday Harbor 2 at
Sehome-Bellingham 19
Civic Stadium
6:00p
Olympia 0 at
North Kitsap 19
North Kitsap HS
6:00p
(NL)
Peninsula 12
at Vashon 8
Vashon Island HS
6:30p
(NL) Sandpoint 3 at
Mt. Spokane 22
Old Mead MS
7:00p
Cascade 5 at
Snohomish 11
Glacier Peak HS
7:00p
(NL) Bonners Ferry 4 at
Gonzaga Prep 19
Gonzaga Prep
7:00p
Bellevue 18
at Inglemoor 1
Inglemoor HS
7:00p
Juanita 1 at
Issaquah 11
Issaquah HS
7:00p
(NL) Bothell 10 at
Jackson 14
Kasch Park
7:00p
Stanwood 16
at Monroe 7
Monroe HS
7:00p
Klahowya 3 at
Gig Harbor 15
Peninsula HS
7:00p
Kamiak 16
at Burlington-Edison 1
Sedro-Woolley HS
7:00p
Stadium 6 at
Bellarmine Prep 20
SERA
7:00p
Richland 18
at Southridge 10
Southridge Sports Complex
8:00p
Lake Washington 2 at
Eastlake 14
Eastlake HS
8:00p
Mount Si 6 at
Liberty 7
Liberty HS
8:00p
(NL)
Union 11
at Aloha 7
Oregon
8:00p
Woodinville 19
at Sammamish-Interlake 2
Sammamish HS
8:00p
Newport 1 at
Skyline 19
Skyline HS
Wed 3/30/2016
7:00p
Bethel 1 at
Curtis 18
Curtis HS
7:00p
Mercer Island 19
at Redmond 1
Redmond HS
7:00p
Port Angeles 4 at
South Kitsap 14
South Kitsap HS
7:30p
Auburn Riverside 6 at
Tahoma 19
Maple View MS
Thu 3/31/2016
5:00p
Lewis & Clark 7 at
Central Valley 10
Central Valley HS
5:00p
West Seattle 11
at Garfield 5
Genesee Park
5:00p
Lakeside 13
at Roosevelt 0
Lower Woodland #7
5:00p
Sehome-Bellingham 15
at Meadowdale 2
Woodway Campus
5:45p
Bainbridge 15
at Nathan Hale 2
Jane Addams MS
6:00p
North Kitsap 4 at
Vashon 14
Vashon Island HS
7:00p
(NL) Hermiston 4 at
Richland 15
Carmichael Middle School
7:00p
Stanwood 19
at Shorecrest 8
Shorecrest HS
7:00p
Selah 0 at
Southridge 1
(Forfeit)
Southridge Sports Complex
7:00p
Lake Washington 2 at
Woodinville 18
Woodinville HS
8:00p
Columbia River 5 at
Union 14
Camas HS
8:00p
Eastlake 12
at Liberty 4
Liberty HS
8:00p
Redmond 3 at
Mount Si 14
Mount Si HS
8:00p
Bothell 13
at Newport 8
Newport HS
8:00p
Inglemoor 12
at Sammamish-Interlake 11
Sammamish HS
Fri 4/1/2016
4:00p
(Exh)
Faith Lutheran 10
at Sunset 4
Islander MS
4:00p
(Exh) Palo Verde 10 at
Lincoln 11
Mercer Island HS
6:00p
(Exh) New Westminster 6 at
Hellgate 7
Islander MS
6:00p
(NL) Claremont 8 at
Bellevue 11
Mercer Island HS
6:00p
(NL) Tahoma 6 at
Skyline 15
Skyline Community Fields
7:00p
(NL)
White River 10
at Wenatchee 5
Apple Bowl
7:00p
Monroe 10 at
Cascade 11
(Overtime)
Kasch Park
8:00p
(NL)
Gig Harbor 11
at Curtis 10
(Overtime)
Curtis HS
8:00p
(Exh) Coronado 6 at
Jesuit 16
Islander MS
8:00p
(NL)
Lakeridge 9
at Issaquah 6
Mercer Island HS
Sat 4/2/2016
10:00a
(Exh) Palo Verde 10 at
Hellgate 11
Islander MS
10:00a
(NL)
Faith Lutheran 12
at Eastlake 4
Mercer Island HS
12:00p
(Exh)
Coronado 11
at Claremont 10
Mercer Island HS
1:00p
Lynden 14
at Friday Harbor 4
Carter Fields
2:00p
(NL) Bainbridge 4 at
Issaquah 12
Islander MS
2:00p
(NL)
Centennial 11
at Tahoma 10
Mercer Island HS
4:00p
(Exh)
Faith Lutheran 13
at Hellgate 2
Islander MS
4:00p
(NL)
Jesuit 13
at Skyline 10
Mercer Island HS
4:00p
(NL)
White River 12
at Stanwood 6
Stanwood Middle School
4:30p
(NL) Camas 6 at
Auburn Riverside 9
Auburn Riverside HS
5:30p
Newport 15 at
Inglemoor 20
Bothell HS
6:00p
(NL) Lakeridge 5 at
Bellevue 12
Bellevue HS
6:00p
(Exh) Palo Verde 11 at
Claremont 15
Islander MS
6:00p
(NL)
Coronado 10
at Woodinville 7
Mercer Island HS
7:00p
Bothell 9 at
Liberty 10
(Overtime)
Liberty HS
8:00p
(Exh) Centennial 5 at
Sunset 13
Islander MS
8:00p
(NL) Lincoln 7 at
Mercer Island 12
Mercer Island HS
Sun 4/3/2016
10:00a
(Exh)
Coronado 12
at Lakeridge 11
(Overtime)
Islander MS
10:00a
(NL)
Faith Lutheran 7
at Woodinville 3
Mercer Island HS
12:00p
(Exh) Palo Verde 5 at
Jesuit 19
Islander MS
12:00p
(Exh)
Centennial 11
at New Westminster 8
Mercer Island HS
2:00p
(Exh)
Claremont 15
at Lincoln 11
Islander MS
2:00p
(NL) Hellgate 12 at
Bainbridge 13
Mercer Island HS
4:00p
(NL)
Sunset 11
at Tahoma 6
Mercer Island HS
Mon 4/4/2016
TBD
(NL) Eastlake 3 at
Grandview 13
Colorado
5:45p
(NL) Bothell 8 at
Nathan Hale 10
Jane Addams MS
6:30p
(NL)
White River 8
at Union 7
Camas HS
Tue 4/5/2016
TBD
(NL)
Eastlake 7
at Boulder 5
Colorado
5:00p
Kennedy Catholic 15
at Roosevelt 9
Lower Woodland #7
6:00p
(NL) Bellevue 10 at
Massapequa 13
New York
7:00p
Sumner 17
at Bonney Lake 5
Bonney Lake HS
7:00p
Archbishop Murphy 12 at
Monroe 17
Monroe HS
7:30p
Curtis 4 at
Peninsula 9
Peninsula HS
Wed 4/6/2016
TBD
(NL)
Eastlake 6
at Denver East 5
Colorado
4:30p
(NL) Bellevue 4 at
Garden City 5
New York
5:00p
Franklin 0
at
Garfield 0
(Dbl Forfeit)
Genesee Park
5:45p
Eastside Catholic 0 at
Nathan Hale 1
(Forfeit)
Jane Addams MS
6:30p
Gig Harbor 10
at Vashon 5
Vashon Island HS
7:00p
Woodinville 19
at Inglemoor 0
Inglemoor HS
7:00p
Kamiak 19
at Shorecrest 5
Shorecrest HS
8:00p
Skyline 15
at Liberty 3
Liberty HS
Thu 4/7/2016
2:30p
Friday Harbor 8 at
Archbishop Murphy 17
Archbishop Murphy HS
4:45p
Sumner 9 at
Emerald Ridge 17
Chief Leschi HS
5:30p
Roosevelt 4 at
Ballard 15
Ballard HS
6:00p
Kennedy Catholic 6 at
Blanchet 11
Blanchet HS
7:00p
Auburn Riverside 1 at
Curtis 12
Curtis HS
7:00p
O'Dea 7
at Seattle Prep 6
Lower Woodland #7
7:00p
(NL)
Tahoma 20
at Patrick Henry 6
Southern California
7:00p
(NL) Monroe 6 at
White River 17
White River HS
Fri 4/8/2016
6:00p
Skyline 7 at
Mercer Island 9
Mercer Island HS
7:00p
(NL)
Bellevue 8
at Long Beach 7
New York
7:00p
Archbishop Murphy 8 at
Shorecrest 12
Shorecrest HS
7:00p
(NL)
Tahoma 11
at Rancho Bernardo 9
Southern California
8:00p
(NL) Central Valley 4 at
Liberty 17
Liberty HS
Sat 4/9/2016
TBD
(NL) Woodinville 3 at
Grandview 15
Colorado
2:00p
(NL) Central Valley 5 at
Issaquah 21
Issaquah HS
6:00p
(NL) Seattle Academy 4 at
Blanchet 7
Blanchet HS
6:00p
(NL) West Seattle 6 at
Bonney Lake 13
Bonney Lake HS
7:00p
(NL) Tahoma 9 at
San Marcos 10
Southern California
7:30p
White River 11 at
Sumner 24
Sumner HS
Mon 4/11/2016
TBD
(NL) Woodinville 9 at
Arapahoe 14
Colorado
TBD
(NL) Mercer Island 5 at
Duxbury 9
Massachusetts
TBD
(NL)
Skyline 12
at Centennial 6
Nevada
7:00p
(NL)
Curtis 13
at Southridge 7
Southridge Sports Complex
7:30p
North Kitsap 21
at South Kitsap 5
South Kitsap HS
Tue 4/12/2016
TBD
(NL)
Woodinville 9
at Ponderosa 1
Colorado
TBD
(NL) Skyline 9 at
Faith Lutheran 11
Nevada
5:00p
Bainbridge 15
at Blanchet 5
Blanchet HS
5:00p
Mt. Spokane 8 at
Lewis & Clark 15
Spokane Polo Fields #1
5:00p
Cascade 12
at Meadowdale 11
(Overtime)
Woodway Campus
5:30p
(NL)
Gonzaga Prep 18
at Bonners Ferry 3
Idaho
6:00p
Jackson 6 at
Stanwood 12
Stanwood Middle School
7:00p
Peninsula 19
at Bethel 3
Bethel HS
7:00p
(NL)
Curtis 14
at Richland 12
Carmichael Middle School
7:00p
South Kitsap 6 at
North Kitsap 23
Strawberry Fields
8:00p
Sammamish-Interlake 3 at
Eastlake 16
Eastlake HS
8:00p
Seattle Prep 5 at
Eastside Catholic 14
Eastside Catholic HS
8:00p
Mount Si 3 at
Lake Washington 15
Lake Washington HS
8:00p
Emerald Ridge 14
at White River 13
Petes Pool Stadium
8:00p
Tahoma 18
at Sumner 12
Sumner HS
Wed 4/13/2016
5:00p
(NL)
Juanita 8
at Lakeside 6
Lakeside HS
5:30p
Burlington-Edison 7
at Lynden 2
Bender Fields
5:30p
Port Angeles 4 at
Klahowya 19
Klahowya Secondary
5:30p
Stadium 23
at Olympia 1
Regional Athletic Complex
7:00p
Selah 2 at
Richland 17
Carmichael Middle School
7:00p
Archbishop Murphy 11 at
Snohomish 19
Glacier Peak HS
7:00p
(NL) Mercer Island 9 at
Lincoln-Sudbury 21
Massachusetts
7:00p
(NL)
Issaquah 15
at Durham Jordan 6
North Carolina
7:00p
Gig Harbor 17
at Bellarmine Prep 8
SERA
7:30p
Shorecrest 6 at
Sehome-Bellingham 19
Civic Stadium
Thu 4/14/2016
TBD
(NL)
Skyline 15
at Palo Verde 10
Nevada
5:30p
Bonney Lake 9 at
Emerald Ridge 19
Bonney Lake HS
7:00p
Tahoma 18
at Bethel 0
Bethel HS
7:00p
Seattle Prep 12
at Blanchet 6
Blanchet HS
7:00p
(NL) Issaquah 7 at
Cardinal Gibbons 14
North Carolina
7:30p
Sumner 11
at Peninsula 9
Peninsula HS
8:00p
(NL) O'Dea 3 at
Eastside Catholic 15
Eastside Catholic HS
8:00p
(NL)
Cascade 8
at Providence 2
(Short Game)
Tambark Creek Park
Fri 4/15/2016
4:00p
(NL) Mercer Island 8 at
Medfield 15
Massachusetts
5:00p
Shorecrest 7 at
Jackson 15
Kasch Park
5:00p
(NL) Overlake 3 at
Seattle Prep 15
Montlake Playfield
5:30p
South Kitsap 3 at
Klahowya 17
Klahowya Secondary
5:30p
Archbishop Murphy 6 at
Stanwood 16
Stanwood Middle School
6:00p
Olympia 6 at
Port Angeles 10
Agnew Field
7:00p
Snohomish 13
at Burlington-Edison 1
Sedro-Woolley HS
7:30p
(NL) Moscow 2 at
Mt. Spokane 14
Old Mead MS
7:30p
Emerald Ridge 11
at Peninsula 4
Peninsula HS
8:00p
Juanita 4 at
Bellevue 16
Bellevue HS
8:00p
Camas 5 at
Columbia River 12
Delta Park
8:00p
Wenatchee 6 at
Gonzaga Prep 8
Gonzaga Prep
8:00p
Sammamish-Interlake 6 at
Lake Washington 12
Kirkland Lacrosse Center
8:00p
(NL)
Richland 17
at Redmond 5
Redmond HS
Sat 4/16/2016
10:00a
(NL)
Richland 19
at Meadowdale 1
Meadowdale HS
11:00a
(NL) Lewis & Clark 4 at
Hellgate 19
Montana
11:00a
(NL)
Issaquah 16
at Durham Riverside 2
North Carolina
1:00p
Kennedy Catholic 2 at
Bainbridge 24
Bainbridge HS
1:00p
Southridge 3 at
Union 15
Camas HS
2:00p
Wenatchee 8 at
Central Valley 10
Central Valley HS
2:00p
(NL) Redmond 9 at
Klahowya 13
Klahowya Secondary
2:00p
Garfield 0 at
Overlake 1
(Forfeit)
Overlake School
4:00p
Cascade 3 at
Sehome-Bellingham 19
Civic Stadium
5:00p
(NL) Seattle Academy 1 at
Lakeside 12
Lakeside HS
7:00p
(NL)
Bonney Lake 12
at Mount Si 11
(Overtime)
Mount Si HS
Sun 4/17/2016
11:00a
(NL)
Lewis & Clark 18
at Northwest 8
Montana
Mon 4/18/2016
5:30p
Providence 16
at Franklin 0
Franklin HS
8:00p
Jackson 16
at Archbishop Murphy 4
Archbishop Murphy HS
8:00p
Inglemoor 1 at
Mercer Island 18
Mercer Island HS
Tue 4/19/2016
5:30p
Bothell 2 at
Mercer Island 19
Mercer Island HS
5:45p
Bainbridge 5 at
Eastside Catholic 13
Eastside Catholic HS
5:45p
Blanchet 8 at
Nathan Hale 9
Jane Addams MS
6:00p
Bellarmine Prep 20
at Port Angeles 2
(No Referees)
Agnew Field
6:00p
(NL)
Richland 14
at Hermiston 7
Oregon
6:00p
Meadowdale 2 at
Stanwood 14
Stanwood Middle School
7:00p
Bethel 6 at
Bonney Lake 16
Bonney Lake HS
7:00p
Kamiak 18
at Sehome-Bellingham 11
Civic Stadium
7:00p
(NL) O'Dea 3 at
Eastlake 13
Eastlake HS
7:00p
Overlake 7 at
Seattle Academy 13
Genesee Park
7:00p
Central Valley 19
at Gonzaga Prep 15
Gonzaga Prep
7:00p
Lynden 6 at
Cascade 10
Kasch Park
7:00p
Roosevelt 3 at
Seattle Prep 21
Lower Woodland #7
7:00p
Snohomish 14 at
Monroe 20
Monroe HS
7:00p
Southridge 10
at Selah 1
Robert Lince School
7:00p
Olympia 5 at
South Kitsap 13
South Kitsap HS
7:00p
Stadium 14 at
North Kitsap 18
Strawberry Fields
7:00p
Auburn Riverside 2 at
White River 13
White River HS
8:00p
Lake Washington 12
at Newport 2
Newport HS
8:00p
Juanita 16
at Sammamish-Interlake 2
Sammamish HS
8:00p
Curtis 13
at Sumner 12
Sumner HS
8:00p
Garfield 5 at
Providence 16
Tambark Creek Park
Wed 4/20/2016
6:30p
Klahowya 8
at Vashon 7
Vashon Island HS
7:00p
Burlington-Edison 2 at
Jackson 17
Kasch Park
7:00p
Bellarmine Prep 21
at Stadium 11
Stadium HS
8:00p
Union 15
at Camas 5
Camas HS
8:00p
Redmond 0 at
Skyline 20
Skyline HS
8:00p
Mount Si 1 at
Woodinville 20
Woodinville HS
Thu 4/21/2016
5:00p
Franklin 0 at
Overlake 19
Overlake School
5:00p
Gonzaga Prep 14
at Lewis & Clark 13
Spokane Polo Fields #1
5:30p
Kennedy Catholic 5 at
Ballard 12
(Short Game)
Ballard HS
5:30p
(NL) Central Valley 10 at
Lake City 11
(Overtime)
Idaho
5:30p
North Kitsap 20
at Olympia 1
Regional Athletic Complex
6:30p
(NL) Garfield 1 at
Sammamish-Interlake 16
Sammamish HS
7:00p
Lynden 10 at
Archbishop Murphy 11
Archbishop Murphy HS
7:00p
Auburn Riverside 6 at
Bonney Lake 14
Bonney Lake HS
7:00p
Nathan Hale 5 at
O'Dea 9
Genesee Park
7:00p
(NL)
Seattle Prep 17
at Inglemoor 10
Inglemoor HS
7:00p
Bethel 4 at
Sumner 18
Sumner HS
7:30p
Lakeside 4 at
Blanchet 5
(Overtime)
Blanchet HS
7:45p
Seattle Academy 6 at
West Seattle 7
Moshier Park
8:00p
Mercer Island 7
at Eastlake 2
Eastlake HS
8:00p
(NL) Emerald Ridge 6 at
Eastside Catholic 18
Eastside Catholic HS
8:00p
Cascade 0 at
Kamiak 21
Kamiak HS
8:00p
(NL) White River 11 at
Liberty 12
Liberty HS
Fri 4/22/2016
5:00p
Monroe 9 at
Jackson 20
Kasch Park
5:30p
Bellarmine Prep 13 at
Klahowya 17
Klahowya Secondary
6:00p
Roosevelt 0 at
Bainbridge 25
Bainbridge HS
6:00p
Newport 0 at
Bellevue 16
Chinook Middle School
6:00p
(NL) Providence 4 at
Juanita 16
Kirkland Lacrosse Center
7:00p
(NL)
Gonzaga Prep 11
at Redmond 9
Redmond HS
7:00p
Stanwood 17
at Burlington-Edison 5
Sedro-Woolley HS
7:00p
Columbia River 10
at Southridge 9
Southridge Sports Complex
8:00p
Tahoma 12
at Curtis 10
Curtis HS
8:00p
Skyline 12
at Lake Washington 7
Kirkland Lacrosse Center
8:00p
Wenatchee 11
at Mt. Spokane 7
Old Mead MS
8:15p
Camas 1 at
Richland 15
Hanford HS
8:15p
Union 13
at Selah 0
Robert Lince School
Sat 4/23/2016
12:00p
(NL) Gonzaga Prep 2 at
Seattle Prep 16
Shorecrest HS
1:00p
Union 13
at Richland 9
Carmichael Middle School
1:00p
Jackson 18
at Friday Harbor 1
Carter Fields
1:00p
Eastside Catholic 22
at Kennedy Catholic 1
Kennedy Catholic HS
1:00p
Camas 9
at Southridge 6
Southridge HS
1:00p
Wenatchee 14
at Lewis & Clark 6
Spokane Polo Fields #1
2:00p
Vashon 15
at Stadium 7
Stadium HS
3:15p
Redmond 0 at
Juanita 18
Juanita HS
4:00p
(NL) Guilderland 3 at
Mercer Island 10
Mercer Island HS
4:00p
Columbia River 18
at Selah 3
Robert Lince School
5:00p
Meadowdale 1 at
Kamiak 20
Kamiak HS
5:00p
(NL)
Lakeside 16
at Overlake 4
Overlake School
5:30p
Liberty 3 at
Issaquah 15
Pacific Cascade MS
6:00p
Sumner 14
at Auburn Riverside 1
Auburn Riverside HS
7:00p
(NL) Olympia 0 at
Bonney Lake 17
Bonney Lake HS
7:00p
Sammamish-Interlake 8 at
Bothell 11
Bothell HS
Mon 4/25/2016
5:30p
Mercer Island 9
at Liberty 1
Maywood MS
7:00p
(NL) Guilderland 2 at
Bellevue 15
Bellevue HS
7:00p
Redmond 6 at
Inglemoor 16
Inglemoor HS
7:00p
(NL)
Hermiston 10
at Selah 3
Robert Lince School
7:45p
Garfield 1 at
West Seattle 13
Moshier Park
Tue 4/26/2016
5:00p
Mt. Spokane 8 at
Central Valley 15
Central Valley HS
5:00p
Blanchet 6 at
O'Dea 10
Genesee Park
5:00p
(NL) Stanwood 4 at
Lakeside 5
(Overtime)
Lakeside HS
5:00p
Ballard 4 at
Seattle Prep 8
Lower Woodland #7
6:00p
(NL)
Gonzaga Prep 13
at Sandpoint 4
Idaho
6:30p
Port Angeles 0 at
Vashon 19
Vashon Island HS
7:00p
(NL) Curtis 3 at
Bainbridge 17
Bainbridge HS
7:00p
Bonney Lake 3 at
Tahoma 19
Bonney Lake HS
7:00p
Lake Washington 2 at
Juanita 11
Juanita HS
7:00p
Klahowya 16
at North Kitsap 12
Strawberry Fields
7:30p
White River 8 at
Peninsula 10
Peninsula HS
8:00p
Union 15
at Columbia River 2
Kings Way Christian
8:00p
Issaquah 20
at Sammamish-Interlake 3
Sammamish HS
8:00p
Emerald Ridge 13
at Sumner 12
Sumner HS
8:00p
Seattle Academy 9
at Providence 2
Tambark Creek Park
Wed 4/27/2016
6:00p
Shorecrest 13
at Lynden 9
Bender Fields
7:00p
Kamiak 17
at Archbishop Murphy 2
Archbishop Murphy HS
7:00p
Sehome-Bellingham 11
at Snohomish 8
Glacier Peak HS
7:00p
Jackson 20
at Cascade 2
Kasch Park
7:30p
Gig Harbor 18
at Stadium 1
Stadium HS
8:00p
Inglemoor 11
at Mount Si 3
Mount Si HS
8:00p
Liberty 8
at Newport 7
Newport HS
8:00p
Bothell 16
at Redmond 8
Redmond HS
8:00p
Bellevue 14
at Skyline 8
Skyline HS
8:00p
Eastlake 7
at Woodinville 6
Woodinville HS
Thu 4/28/2016
5:00p
O'Dea 8
at Lakeside 7
(Overtime)
Lakeside HS
5:30p
Vashon 20
at Olympia 1
Regional Athletic Complex
5:30p
Friday Harbor 6 at
Burlington-Edison 19
Sedro-Woolley HS
6:00p
North Kitsap 18
at Port Angeles 1
Agnew Field
7:00p
(NL)
Klahowya 13
at Auburn Riverside 8
Auburn Riverside HS
7:00p
(NL)
Kamiak 16
at Seattle Prep 8
Lower Woodland #7
7:30p
Eastside Catholic 18
at Blanchet 3
Blanchet HS
7:45p
Overlake 15
at West Seattle 11
Moshier Park
8:00p
Curtis 11
at Bonney Lake 9
Bonney Lake HS
8:00p
Tahoma 15
at White River 9
White River HS
Fri 4/29/2016
5:30p
(NL)
Jackson 18
at Lewis & Clark 7
Spokane Polo Fields #1
6:00p
Sehome-Bellingham 13
at Stanwood 9
Stanwood Middle School
7:00p
Ballard 3 at
Bainbridge 24
Bainbridge HS
7:00p
Woodinville 14
at Bothell 2
Bothell HS
7:00p
Meadowdale 13 at
Snohomish 14
Glacier Peak HS
7:00p
Kamiak 21
at Monroe 5
Monroe HS
7:00p
Lake Washington 17
at Redmond 7
Redmond HS
7:00p
Bellevue 18
at Sammamish-Interlake 1
Sammamish HS
7:30p
Southridge 10
at Camas 3
Camas HS
7:30p
Bellarmine Prep 9
at Gig Harbor 8
Gig Harbor HS
8:00p
Mt. Spokane 1
at Wenatchee 0
(Forfeit)
Apple Bowl
8:00p
Mercer Island 7 at
Issaquah 8
(Overtime)
Issaquah HS
8:00p
Mount Si 3 at
Juanita 16
Juanita HS
8:00p
Eastlake 16
at Newport 3
Newport HS
8:00p
Inglemoor 3 at
Skyline 19
Skyline HS
8:30p
Richland 6 at
Union 7
Harmony Sports Complex
Sat 4/30/2016
10:30a
Franklin 2 at
Providence 20
Glacier Peak HS
11:00a
Selah 1 at
Union 15
Camas HS
1:00p
Klahowya 19
at Olympia 2
Capital HS
1:00p
Southridge 4 at
Columbia River 8
Jason Lee Middle School
1:00p
Lakeside 10
at Kennedy Catholic 8
Kennedy Catholic HS
1:00p
(NL)
Jackson 15
at Mt. Spokane 5
Old Mead MS
1:00p
(NL)
Richland 9
at Hood River 6
Oregon
2:00p
Central Valley 12
at Wenatchee 11
Apple Bowl
4:30p
(NL) Nathan Hale 3 at
Liberty 12
Liberty HS
5:00p
Seattle Academy 10
at Overlake 8
Overlake School
7:30p
Emerald Ridge 18
at Auburn Riverside 4
Auburn Riverside HS
8:00p
Peninsula 5 at
Curtis 9
Curtis HS
Mon 5/2/2016
6:00p
South Kitsap 17
at Port Angeles 7
Agnew Field
6:00p
Mt. Spokane 6 at
Gonzaga Prep 8
Gonzaga Prep
7:00p
Bellevue 22
at Bothell 7
Bothell HS
7:30p
Skyline 16
at Juanita 4
Kirkland Lacrosse Center
8:00p
Inglemoor 6 at
Lake Washington 20
Lake Washington HS
Tue 5/3/2016
5:00p
Eastside Catholic 14
at O'Dea 4
Genesee Park
5:00p
Seattle Prep 9
at Lakeside 2
Lakeside HS
5:00p
(NL)
Nathan Hale 14
at Overlake 3
Marymoor Park #3
5:00p
Central Valley 21
at Lewis & Clark 10
Spokane Polo Fields #1
5:30p
West Seattle 10
at Franklin 3
Franklin HS
6:00p
Lynden 5 at
Meadowdale 8
Woodway Campus
6:30p
(NL)
Ballard 9
at
Jackson 9
(Short Game)
Walter Hall Park
7:00p
Olympia 4 at
Bellarmine Prep 20
Bellarmine Prep
7:00p
Shorecrest 13
at Cascade 11
Kasch Park
7:00p
Blanchet 12
at Roosevelt 0
(Short Game)
Lower Woodland #7
7:00p
Burlington-Edison 8 at
Monroe 13
Monroe HS
7:00p
Bonney Lake 5 at
Peninsula 8
Peninsula HS
7:00p
Bethel 2 at
White River 16
Petes Pool Stadium
7:00p
Liberty 17
at Redmond 5
Redmond HS
7:30p
Gig Harbor 17
at South Kitsap 1
South Kitsap HS
8:00p
Camas 4 at
Union 16
Camas HS
8:00p
Stanwood 6 at
Kamiak 14
Kamiak HS
8:00p
Mercer Island 18
at Sammamish-Interlake 2
Mercer Island HS
8:00p
Issaquah 14
at Mount Si 1
Mount Si HS
Wed 5/4/2016
5:00p
Garfield 0 at
Seattle Academy 14
Genesee Park
5:30p
Vashon 8 at
Klahowya 10
Klahowya Secondary
6:30p
Eastlake 12
at Juanita 2
Juanita HS
6:30p
(NL) Cascade 3 at
Sammamish-Interlake 9
Sammamish HS
7:00p
Sehome-Bellingham 19
at Archbishop Murphy 8
Archbishop Murphy HS
7:00p
Inglemoor 9 at
Bothell 12
Bothell HS
7:00p
Snohomish 6 at
Jackson 9
Kasch Park
8:00p
Emerald Ridge 9
at Curtis 8
Curtis HS
8:00p
Bellevue 18
at Lake Washington 1
Lake Washington HS
8:00p
Sumner 11 at
Tahoma 21
Maple View MS
8:00p
Woodinville 12
at Newport 5
Newport HS
Thu 5/5/2016
5:00p
Gonzaga Prep 16
at Central Valley 9
Central Valley HS
5:00p
Overlake 14
at Garfield 2
Genesee Park
5:00p
Seattle Prep 17
at Kennedy Catholic 4
Kennedy Catholic HS
5:30p
Seattle Academy 8
at Franklin 1
Franklin HS
6:00p
Port Angeles 1 at
North Kitsap 26
North Kitsap HS
7:00p
(NL) Nathan Hale 7 at
Bellarmine Prep 9
Bellarmine Prep
7:00p
O'Dea 14
at Roosevelt 1
Lower Woodland #7
7:00p
Archbishop Murphy 17
at Burlington-Edison 5
Sedro-Woolley HS
7:00p
(NL)
Bethel 9
at South Kitsap 5
South Kitsap HS
7:45p
Providence 6 at
West Seattle 12
Moshier Park
Fri 5/6/2016
5:30p
Blanchet 10
at Ballard 8
Ballard HS
5:30p
Southridge 2 at
Richland 13
Carmichael Middle School
6:00p
(NL) Jackson 7 at
Lakeside 8
Lakeside HS
6:30p
South Kitsap 6 at
Vashon 16
Vashon Island HS
7:00p
White River 19
at Auburn Riverside 7
Auburn Riverside HS
7:00p
Bonney Lake 12
at Bethel 4
Bethel HS
7:00p
Juanita 11
at Bothell 7
Bothell HS
7:00p
Friday Harbor 0 at
Kamiak 20
Mariner HS
7:00p
(NL) Bainbridge 7 at
Oregon Episcopal 8
(Overtime)
Oregon
7:00p
Snohomish 11
at Shorecrest 9
Shorecrest HS
7:30p
Lewis & Clark 10 at
Mt. Spokane 11
Old Mead MS
8:00p
Mount Si 0 at
Bellevue 19
Bellevue HS
8:00p
Redmond 0 at
Eastlake 20
Eastlake HS
8:00p
(NL) Sehome-Bellingham 2 at
Eastside Catholic 19
Eastside Catholic HS
8:00p
Skyline 7 at
Issaquah 13
Issaquah HS
8:00p
Lake Washington 4 at
Mercer Island 15
Mercer Island HS
8:00p
(NL) Peninsula 4 at
Gig Harbor 9
Peninsula HS
8:00p
Liberty 2 at
Woodinville 14
Woodinville HS
Sat 5/7/2016
10:00a
Franklin 0 at
Seattle Academy 14
Lower Woodland #7
11:00a
Columbia River 8 at
Richland 15
Carmichael Middle School
1:00p
Meadowdale 13
at Friday Harbor 7
Carter Fields
1:00p
Camas 18
at Selah 2
Chesterly Park
1:00p
Nathan Hale 14
at Kennedy Catholic 12
Kennedy Catholic HS
2:00p
(NL) Gonzaga Prep 0 at
Coeur d' Alene 1
Idaho
2:00p
(NL) Wenatchee 6 at
Juanita 10
Juanita HS
2:00p
(NL)
Central Valley 20
at Hermiston 9
Oregon
2:00p
Providence 7 at
Overlake 14
Overlake School
3:00p
Monroe 16
at Lynden 2
Bender Fields
3:00p
Union 16
at Southridge 5
Southridge HS
4:00p
(NL) Bainbridge 5 at
Jesuit 13
Oregon
7:00p
(NL) Bellarmine Prep 13 at
Curtis 14
(Overtime)
Curtis HS
7:00p
Burlington-Edison 0 at
Sehome-Bellingham 15
Whatcom C.C.
Mon 5/9/2016
5:00p
Providence 18
at Garfield 3
Genesee Park
5:30p
Overlake 1
at Franklin 0
(Forfeit)
Overlake School
6:30p
Port Angeles 13
at Olympia 5
Regional Athletic Complex
7:30p
Issaquah 7
at Bellevue 6
Bellevue HS
7:30p
(NL) Stadium 1 at
Peninsula 16
Peninsula HS
8:00p
Tahoma 12
at Emerald Ridge 11
Chief Leschi HS
Tue 5/10/2016
5:00p
Bainbridge 13
at Seattle Prep 8
Lower Woodland #7
5:00p
(NL) Moscow 4 at
Lewis & Clark 16
Spokane Polo Fields #1
5:30p
South Kitsap 2 at
Stadium 15
Silas HS
6:00p
Sehome-Bellingham 12
at Lynden 5
Bender Fields
6:00p
(NL) Bellarmine Prep 8 at
Blanchet 14
Blanchet HS
6:00p
Archbishop Murphy 14
at Meadowdale 11
Woodway Campus
7:00p
Auburn Riverside 12
at Bethel 10
Bethel HS
7:00p
Stanwood 13
at Snohomish 6
Glacier Peak HS
7:00p
Burlington-Edison 4 at
Cascade 10
Kasch Park
7:00p
(NL)
Inglemoor 14
at Roosevelt 9
Lower Woodland #7
7:00p
Issaquah 15
at Redmond 0
Redmond HS
7:00p
(NL) Mt. Spokane 6 at
Southridge 8
Southridge Sports Complex
7:00p
Bonney Lake 7 at
White River 10
White River HS
8:00p
Liberty 0 at
Bellevue 18
Bellevue HS
8:00p
Columbia River 14
at Camas 13
(Overtime)
Camas HS
8:00p
Mount Si 2 at
Eastlake 20
Eastlake HS
8:00p
Lakeside 2 at
Eastside Catholic 13
Eastside Catholic HS
8:00p
North Kitsap 6 at
Gig Harbor 17
Gig Harbor HS
8:00p
Bothell 8 at
Lake Washington 16
Lake Washington HS
8:00p
Sammamish-Interlake 5 at
Newport 10
Newport HS
8:00p
Mercer Island 9
at Woodinville 8
(Overtime)
Woodinville HS
Wed 5/11/2016
5:00p
West Seattle 7 at
Seattle Academy 15
Genesee Park
5:00p
(NL)
Sumner 10
at Overlake 6
Overlake School
5:30p
Garfield 11
at Franklin 1
Franklin HS
5:30p
(NL)
Southridge 11
at Hermiston 7
Oregon
5:45p
Ballard 6 at
Nathan Hale 10
Jane Addams MS
6:00p
Vashon 11
at Port Angeles 2
Agnew Field
6:00p
(NL) Jackson 6 at
Blanchet 11
Blanchet HS
7:00p
(NL)
Inglemoor 16
at Providence 7
Bothell HS
7:00p
Klahowya 17
at South Kitsap 6
South Kitsap HS
8:00p
Curtis 9 at
Tahoma 21
Maple View MS
8:00p
Peninsula 7 at
Emerald Ridge 11
Sparks Stadium
Thu 5/12/2016
6:00p
Monroe 10 at
Sehome-Bellingham 16
Civic Stadium
7:00p
Mount Si 2 at
Skyline 22
Skyline Community Fields
Fri 5/13/2016
5:30p
Bellevue 14
at Mercer Island 3
Mercer Island HS
6:00p
(Pla) Inglemoor 9 at
Klahowya 10
Klahowya Secondary
7:00p
(NL) Kennedy Catholic 7 at
Bellarmine Prep 21
Bellarmine Prep
7:00p
(Pla) Bonney Lake 7 at
Shorecrest 12
Shorecrest HS
7:00p
(Pla) Vashon 6 at
White River 17
White River HS
7:00p
Juanita 7 at
Woodinville 11
Woodinville HS
8:00p
Eastlake 6 at
Issaquah 12
Issaquah HS
Sat 5/14/2016
11:00a
(Pla) Central Valley 3 at
Richland 11
Carmichael Middle School
3:00p
(Pla)
North Kitsap 16
at Columbia River 15
Jason Lee Middle School
3:30p
(Pla)
Eastlake 13
at Wenatchee 2
Wenatchee Valley College
5:00p
(Pla) West Seattle 5 at
Union 20
Camas HS
5:30p
(Pla) Overlake 14 at
Gonzaga Prep 15
Gonzaga Prep
6:00p
(Pla) Archbishop Murphy 3 at
Liberty 16
Liberty HS
7:00p
(Pla) Nathan Hale 10 at
Stanwood 15
Stanwood HS
Tue 5/17/2016
5:00p
(Pla) North Kitsap 6 at
Seattle Academy 8
Genesee Park
6:15p
(Pla)
O'Dea 10
at Sehome-Bellingham 8
Civic Stadium
7:00p
(Pla) Woodinville 7 at
Bainbridge 16
Bainbridge HS
7:00p
(Pla) Stanwood 3 at
Bellevue 20
Bellevue HS
7:00p
(Pla) Emerald Ridge 10 at
Issaquah 16
Issaquah HS
7:30p
(Pla)
Skyline 9
at Tahoma 8
Maple View MS
7:30p
(Pla)
Mercer Island 17
at Gig Harbor 5
Peninsula HS
8:00p
(Pla) Eastlake 3 at
Eastside Catholic 8
Eastside Catholic HS
Wed 5/18/2016
7:00p
(Pla) Seattle Prep 4 at
Kamiak 16
Kamiak HS
Fri 5/20/2016
5:30p
(Pla) Mercer Island 6 at
Eastside Catholic 12
Eastside Catholic HS
7:00p
(Pla) Skyline 9 at
Bainbridge 14
Bainbridge HS
7:00p
(Pla)
Issaquah 12
at Kamiak 5
Kamiak HS
Sat 5/21/2016
12:00p
(Pla) White River 10 at
Union 14
Camas HS
1:00p
(Pla)
Richland 12
at Klahowya 4
Klahowya Secondary
5:00p
(Pla)
Gonzaga Prep 12
at Liberty 11
Liberty HS
6:00p
(Pla) O'Dea 1 at
Bellevue 14
Bellevue HS
6:00p
(Pla) Shorecrest 6 at
Seattle Academy 11
Lower Woodland #7
Wed 5/25/2016
6:00p
(Pla) Gonzaga Prep 8 at
Union 20
Camas HS
6:30p
(Pla)
Richland 11
at Seattle Academy 8
Eckstein Middle School
7:00p
(Pla) Bainbridge 6 at
Bellevue 14
Bellevue HS
8:00p
(Pla) Issaquah 4 at
Eastside Catholic 10
Eastside Catholic HS
Sat 5/28/2016
3:30p
(Pla) Richland 7 at
Union 8
Starfire Sports Complex
6:00p
(Pla) Eastside Catholic 6 at
Bellevue 7
Starfire Sports Complex
WBLA website
Contact WBLA
narrow
|
wide
Printable page