Sportability
It is currently 1:15am (Pacific); the servers automatically reboot at 1:30am
At that time, the site will be unavailable for 5-10 minutes
(this is a closed league - please view Related Leagues)

Ice Station  >   2019 Presidents Day Tournament 2/15 - 2/18  >   Team Contacts

Note: Coaches' Info not released for previous seasons.

Team Contacts
HS JV Division Teams Coach(es) Email Phone
Pacific Ridge Hockey Club(HS JV) Juan Trevino
Ben Upham
Josh Albright
Jody Cadieux
Ralph Silverman
Redwood City Blackstars(HS JV) Joseph Rutkowski
Alison Bailey
Christopher Galli
Eugene Gershtein
Dalton Richardson
San Diego Union Hawks(HS JV) John Meza
Jason Galea
Gregory Harms
William Pierce
Glenn Stark
San Francisco Sabercats(HS JV) Casey O'Sullivan
Chris Liu
Jamie Rant
Santa Barbara Ice Hawks(HS JV) Johan Frisell
Kenneth Diebold
Mark Lawrence
Karen Neary
Mitchell Pagliuso
West Ranch Wildcats(HS JV) Jeremy Visutsiri
Leigh Ann Dunleavy
Dylan Matanzo
HS Varsity - Pool #1 Teams Coach(es) Email Phone
Capital Thunder(HS Varsity) Mike Getchel
Lori Getchel
Mark Heintz
Sebastien Laplante
Paul Smyrski
Newbury Park Panthers(HS Varsity) Sergey Dobrokhot
Eric Keitel
Pacific Ridge Hockey Club(HS Varsity) Juan Trevino
Josh Albright
Jody Cadieux
Ralph Silverman
Christian Tabone
Ben Upham
Santa Barbara Royals(HS Varsity) Stephen Heinze
John Ewasiuk
Will Hahn
Greg Whicker
SSAC- Don Wheaton(HS Varsity) Justin Richards
Barry Alackson
Luc LeBlanc
Liam Lequier
Eric Tomusiak
Arlene Walker
HS Varsity - Pool #2 Teams Coach(es) Email Phone
Bow River Bruins(HS Varsity) Mike Burke
Mike Drever
Cindy Everett
Dave Herard
Glen Maguire
Mike Prevost
Chris Wilson
East County Outlaws(HS Varsity) Scott Jones
Wayne Jones
Anne Juengermann
Mike Mariano
Jordan Pugmire
Poway HS(HS Varsity) Jason Galea
Jeff Elleraas
John Meza
Glenn Stark
Diane Wampler
Tahoe Prep Academy(HS Varsity) Leo Fenn
Kristina Bedient
Riley Fenn
Ed Fritz
West Ranch Wildcats(HS Varsity) Jason McNamara
Linda Jensen
Stacey Titter
Jeremy Visutsiri
Scott Warr
Mite ADM (A) Div Teams Coach(es) Email Phone
Cupertino Cougars(Mite ADM A) Darren Attebery
Kiano Arreguin
Brian Farhi
Carey Trost
Carey Trost
Los Angeles Jr. Kings(1)(Mite ADM A) Brett Beebe
Jeff Haber
Kelly Heard
San Diego Saints(Mite ADM A) Daniel Goularte
Carlos Frias
Jason Galea
Frederick Sowinski
Irena Vujevic
Valencia Jr. Flyers(Mite ADM A) Jason Terena
Michelle Mokler
Reed Mokler
Mite ADM B Division Teams Coach(es) Email Phone
Cupertino Cougars(Mite ADM B) Darren Attebery
Kiano Arreguin
Brian Farhi
Carey Trost
Carey Trost
Santa Barbara Ice Hawks(Mite ADM B) Bryce Wendel
Alexis Browning
Eric Lovette
Jeannie Wendel
Valencia Jr. Flyers(2)(Mite ADM B) Jason Terena
Nick Gallo
Johnathon Lora
Lea Lora
Ventura Mariners(1)(Mite ADM B) Yul Hur
Dustin Dean
Ventura Mariners(2)(Mite ADM B) Zach Margeson
Heather Lawrence
Adam Schram
Pee Wee A Division Teams Coach(es) Email Phone
Oakland Bears(Pee Wee A) Errol Garcia
Toby Abom
Nick Glaser
Jessica Hays
Santa Barbara Ice Hawks(Pee Wee A) Johan Frisell
Romeo Chahine
Jeannie Wendel
Bryce Wendel
Santa Clara Blackhawks(Pee Wee A) Shaun Collins
Gregory Baliton
Cliff Catterlin
Alain Mowad
David Wear
Valencia Knights(Pee Wee A) David Hedges
Jesse Campbell
KJ Javaherpour
Ken Phillips
Pee Wee B Division Teams Coach(es) Email Phone
Oakland Bears(Pee Wee B) Chi-Yin Tse
Aaron Lee
Lauren Nutkevitch
Chris Rygg
Jeff Stoddard
Bill Timpson
Santa Barbara Ice Hawks(Pee Wee B) Mikko Sivonen
Amy Garofalo
Robert Perez
Eric Rice
Valencia Thunder(Pee Wee B) John Fregeau
Rob Brill
John Fregeau
Jeff Zikry
Squirt BB Division Teams Coach(es) Email Phone
Capital Thunder(Squirt BB) Jason Marconcini
Ray Antar
Nik Marconcini
Pasadena Maple Leafs(Squirt BB) Karo Blikian
Garbis Apelian
Rand Vossler
Santa Barbara Ice Hawks(Squirt BB) Francis Hyers
William Dunbar
Matthew Komaiko
Kimi Rice
Cooper Spears
Jeannie Wendel
Valencia Knights(Squirt BB) David Hedges
Jesse Campbell
K J Javaherpour
Ken Phillips
High School Varsity Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(HS Varsity)
Championship2(HS Varsity)
HS JV Division Teams Coach(es) Email Phone
3rd Place(HS JV)
4th Place(HS JV)
5th Place (HS JV)
6th Place(HS JV)
Championship1(HS JV)
Championship2(HS JV)
Mite ADM (A) Div Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(Mite ADM A)
Championship2(Mite ADM A)
Consolation1(Mite ADM A)
Consolation2(Mite ADM A)
Mite ADM B Division Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(Mite ADM B)
Championship2(Mite ADM B)
Pee Wee A Division Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(Pee Wee A)
Championship2(Pee Wee A)
Consolation1(Pee Wee A)
Consolation2(Pee Wee A)
Pee Wee B Division Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(Pee Wee B)
Championship2(Pee Wee B)
Squirt BB Division Teams Coach(es) Email Phone
Championship1(Squirt BB)
Championship2(Squirt BB)
Consolation1(Squirt BB)
Consolation2(Squirt BB)