Note: Coaches' Info not released for previous seasons.
Team Contacts | |||
BAN A - AMERICAN Teams | Coach(es) | Phone | |
Beach City Lightning(Bantam A) | David Rannis | ||
Bodey De Nault | |||
Paul Rannis | |||
Mike Scanlan | |||
Channel Islands Riptide(Bantam A) | Jeff Nash | ||
Pattie Adair | |||
Mark Borsuk | |||
Don McDonald | |||
Inland Valley Wild(Bantam A1) | Brian Victoria | ||
Patrick Flynn | |||
Paul Crilly/Cory Pederson | |||
Tony Ramberger | |||
Santa Clara Blackhawks(Bantam A) | Cameron Lewis | ||
Pete Godfrey | |||
Eric Shank | |||
Norbert Tydingco | |||
Ventura Mariners(Bantam B) | Rich Miner | ||
Miguel Cerezo | |||
John Cervarich | |||
Ben Shirley | |||
West Valley Wolves(Bantam A) | Nick Vosse | ||
Jewele Miller | |||
Ethan Rill | |||
BAN A - NATIONAL Teams | Coach(es) | Phone | |
Anaheim Wildcats(Bantam A) | Patrick Lamarre | ||
Matthew Blanchart | |||
Terri Blanchart | |||
Scott Zwygart | |||
Bakersfield Dragons(Bantam A) | Paul Willett | ||
Chris Gregory | |||
Scott Hay | |||
California Golden Bears(Bantam A) | Erik Hokom | ||
Bob Driffill | |||
Stephen Irwin | |||
Robert McDonald | |||
Phoenix Polar Bears(Bantam A) | Tyler Besch | ||
Colin Besch | |||
Louie Sanchez | |||
Valencia Express(Bantam B) | Larry Bruyere | ||
Victor Banuelos | |||
Marc Michelic | |||
Ventura Mariners(Bantam A) | Mike Thompson | ||
Jim Brunner | |||
Jim Marvin | |||
Ed Norick | |||
MIDGET 18U Teams | Coach(es) | Phone | |
Bakersfield Dragons(Midget A 18U) | Robbie Judd | ||
Sean McKee | |||
Scott Trogdon | |||
Inland Valley Wild(1)(Midget A 18U) | Jim Thompson | ||
Bob Hainey | |||
Nancy Hodge | |||
Tom Hyland | |||
Inland Valley Wild(2)(Midget A 18U) | Nick Besheer | ||
Billy Ethel | |||
Carl Schweiger | |||
Valencia Express(Midget A 18U) | Larry Marks | ||
David Kimbrough | |||
Christian Turner | |||
Ventura Mariners(Midget AA 18U) | Sergey Cherkas | ||
Jay Collins | |||
Naum Voloshin | |||
West Valley Wolves(Midget A 18U) | Albert Chang | ||
MIDGET A 16U Teams | Coach(es) | Phone | |
California Golden Bears(Midget A 16U) | Robbert McDonald | ||
Tammy Scovill | |||
Inland Valley Wild(Midget A 16U) | Nick Besheer | ||
Billy Ethell | |||
Vicki Miller | |||
Kevin Morino | |||
Los Angeles Jr Kings(Midget A 16U) | Chuck Licata | ||
Steven Flanagan | |||
Laura Pearson | |||
Valencia Express(Midget A 16U) | Todd Stelnick | ||
Mike Knapp | |||
Tim Lapp | |||
Eric Stelnck | |||
Ventura Mariners(Midget A 16U) | Jim Marvin | ||
Ben Cohen | |||
Ed Norick | |||
Ed Norick/Cindy Symons | |||
West Valley Wolves(Midget A 16U) | Alec Benson Dunn | ||
Nick Vosse | |||
Robin Wohlford | |||
MIDGET AA 16U Teams | Coach(es) | Phone | |
California Gold Rush(Midget AA 16U) | Mike Dewyea | ||
Marianne Combs | |||
Channel Islands Riptide(Midget AA 16U) | |||
Ventura Mariners(Midget AA 16U) | Naum Voloshin | ||
Sergey Cherkas | |||
Jay Collins | |||
West Valley Wolves(Midget AA 16U) | John Devereaux | ||
Andy Cicoria | |||
John Fregeau | |||
Brenda Roczey | |||
MITE B Teams | Coach(es) | Phone | |
Bakersfield Dragons(Mite B) | Steve Robinson | ||
Leisha Bailey | |||
Scott Hansen | |||
Bakersfield Ice Hawks(Mite B) | Glen Mears | ||
Jeff Chaddick | |||
Dennis Jackson | |||
Sean Lawson | |||
California Golden Bears(Mite B) | Rick Burt | ||
Ventura Mariners(Mite B) | Tony Altman | ||
Brian Conlon | |||
Jeff Manory | |||
PEE WEE A Teams | Coach(es) | Phone | |
Bakersfield Dragons(Pee Wee A) | Joe Bolls | ||
James Albert | |||
Bobby Barlow | |||
California Golden Bears(Pee Wee A1) | Armen Bubushyan | ||
Rick Burt | |||
Joe Elmazian | |||
Peter Zamkochyan | |||
Channel Islands Riptide(Pee Wee A) | |||
Oakland Bears(Pee Wee A) | Emery Lykins | ||
Ben Rodney | |||
Santa Clara Blackhawks(Pee Wee A) | Warren Kellam | ||
Adam Smith-Toomey | |||
Lisa Tripp | |||
Vince Tripp | |||
Ventura Mariners(Pee Wee B) | Paddy ODonnell | ||
Ione Chu | |||
Sergey Dobrokhot | |||
Garrie Turcotte | |||
West Valley Wolves(Pee Wee A) | Danny Gibb | ||
Sherri Boynton | |||
Adam Paredes | |||
PEE WEE AA Teams | Coach(es) | Phone | |
Los Angeles jr Kings(Pee Wee AA) | Nick Vachon | ||
Rob Armstrong | |||
Jon Maruya | |||
San Jose Jr Sharks(Pee Wee AA) | Zac Lytle | ||
Karen Frank | |||
So Cal Vipers(Pee Wee AA) | Sebastian Azra | ||
Monty Hargraves | |||
Joe Zezza | |||
Yorba Linda Blackhawks(Pee Wee AA) | Joe Cook | ||
Mark Blair | |||
Henry Eakle | |||
SQUIRT A Teams | Coach(es) | Phone | |
Bakersfield Dragons(Squirt B) | Ted Daley | ||
Terry Griffith | |||
John Schacher | |||
Bob St-Louis | |||
California Golden Bears(Squirt A) | Robbert McDonald | ||
Guy Labbe | |||
Doug DeCaezar | |||
Harry Dunn | |||
Pasadena Maple Leafs(Squirt B) | Joe Conrad | ||
Randy Renick | |||
Delfino Varela | |||
Valencia Express(Squirt B) | Rob Foster | ||
Brent Guttman | |||
Geno Norraik | |||
Mike Siegel | |||
Ventura Mariners(Squirt A) | Eddie Doty | ||
Brian Conlon | |||
Ava Cowden | |||
West Valley Wolves(Squirt A) | Jesse Henricksen | ||
Paula Frankel | |||
Mike Girocco | |||
Daniel Kim | |||
BAN A - AMERICAN Teams | Coach(es) | Phone | |
Ban A 1st - American | |||
Ban A 2nd - American | |||
Ban A 3rd - American | |||
Ban A 4th - American | |||
Ban A 5th - American | |||
Ban A 6th - American | |||
BAN A - NATIONAL Teams | Coach(es) | Phone | |
Ban A 1st - National | |||
Ban A 2nd - National | |||
Ban A 3rd - National | |||
Ban A 4th - National | |||
Ban A 5th - National | |||
Ban A 6th - National | |||
BANTAM A Teams | Coach(es) | Phone | |
Ban A - Championship1 | |||
Ban A - Championship2 | |||
MIDGET 18U Teams | Coach(es) | Phone | |
Midget 18U - 3rd Place | |||
Midget 18U - 4th Place | |||
Midget 18U - 5th Place | |||
Midget 18U - 6th Place | |||
Midget 18U - Championship1 | |||
Midget 18U - Championship2 | |||
MIDGET A 16U Teams | Coach(es) | Phone | |
A 16U - 3rd Place | |||
A 16U - 4th Place | |||
A 16U - 5th Place | |||
A 16U - 6th Place | |||
A 16U - Championship1 | |||
A 16U - Championship2 | |||
MIDGET AA 16U Teams | Coach(es) | Phone | |
AA 16U - Championship1 | |||
AA 16U - Championship2 | |||
AA 16U - Consolation1 | |||
AA 16U - Consolation2 | |||
MITE B Teams | Coach(es) | Phone | |
Mite Championship1 | |||
Mite Championship2 | |||
Mite Consolation1 | |||
Mite Consolation2 | |||
PEE WEE AA Teams | Coach(es) | Phone | |
PW AA Championship1 | |||
PW AA Championship2 | |||
PW AA Consolation1 | |||
PW AA Consolation2 | |||
SQUIRT A Teams | Coach(es) | Phone | |
Squirt - 3rd Place | |||
Squirt - 4th Place | |||
Squirt - 5th Place | |||
Squirt - 6th Place | |||
Squirt - Championship1 | |||
Squirt - Championship2 | |||
Squirts - 5th Place | |||
Squirts - 6th Place |