Sportability
(this is a closed league - please view Related Leagues)

Washington High School Boys Lacrosse  >   2012 WHSBLA Division I  >   Schedule

Schedule Filter
Show

Schedule
Date Time   Teams   Location Official(s)
Fri 3/9/2012 7:30p   Lake Washington 11 at Bainbridge 10 Bainbridge HS Joseph Dichiaro Iii
Keith Macfie
Sat 3/10/2012 7:00p   Mercer Island 11 at Bainbridge 7 Bainbridge HS Harlan Worden
Cogan Semler
Tue 3/13/2012 5:15p   (NL) Tahoma 8 at Garfield 4 Upper Genesee Aaron Koransky
Jim Maddock
7:00p   Issaquah 13 at Northshore 2 Bothell HS Rob Quello
Rich Burke
7:00p   Eastside Catholic 11 at King's Way 19 Columbia River HS Craig Lyons
Nic Herriges
8:00p   Skyline 7 at Eastlake 8 Eastlake HS Adam Smith
Ian Le-Cerf
8:00p   Sammamish 16 at Woodinville 10 Woodinville HS Justin Vanness
Bruce Shaw
Wed 3/14/2012 5:00p   Puyallup 3 at Lakeside 9 Lakeside HS Ron Wright
Jim OBrien
5:00p   Bellevue 20 at Lake Washington 1 Marymoor Park Adam Smith
Jesse Savage
7:00p   Bainbridge 15 at Curtis 9 Curtis HS Gregory Wittman
Keith Macfie
8:00p   Bellarmine Prep 14 at Lake Tapps 21 Bonney Lake HS Craig Poole
Aaron Koransky
8:00p   Mukilteo 7 at Eastside Catholic 12 Eastside Catholic HS Jim Anderson
Ian Le-Cerf
Fri 3/16/2012 5:30p   Lakeside 9 at Stadium 4 Mason Middle School Erik Smith
7:00p   Curtis 8 at King's Way 12 Columbia River HS Keith Macfie
Owen Davis
8:00p   Woodinville 1 at Bellevue 17 Bellevue HS Rich Burke
Ron Wright
8:00p   Eastside Catholic 5 at Issaquah 8 Issaquah HS Andy Assante
Bruce Shaw
8:00p   Bellarmine Prep 2 at Mercer Island 19 Mercer Island HS Adam Smith
Jim Maddock
8:00p   Tahoma 10 at Sammamish 11
(Overtime)
Newport HS Harlan Worden
Ian Le-Cerf
8:00p   Puyallup 7 at Lake Tapps 14 Petes Pool Stadium Mike Serrianne
Aaron Koransky
Sat 3/17/2012 5:00p   Stadium 4 at King's Way 15 Columbia River HS Keith Macfie
Bob Weyer
7:00p   Mercer Island 13 at Puyallup 3 Sparks Stadium Tim Jones
Kevin Boyle
Mon 3/19/2012 4:30p   Curtis 4 at Mercer Island 17 Curtis HS Erik Smith
Keith Macfie
8:00p   Lake Washington 11 at Skyline 13 Skyline HS Rich Burke
Adam Smith
8:00p   Lake Tapps 12 at Stadium 6 Stadium Bowl Craig Poole
Kevin Boyle
Tue 3/20/2012 7:00p   (NL) King's Way 8 at Lake Oswego 18 Oregon Out of Area A
8:00p   Northshore 1 at Eastside Catholic 15 Eastside Catholic HS Edmund Springgate
Tanner Clinch
8:00p   (NL) Tahoma 10 at Highline 3 Moshier Park Craig Poole
Aaron Banchero
8:00p   Issaquah 18 at Sammamish 2 Newport HS Jesse Savage
Ian Le-Cerf
Wed 3/21/2012 6:30p   Bainbridge 17 at Tahoma 7 Wilson Field Craig Poole
Eddie Travers
7:00p   Puyallup 9 at Bellarmine Prep 12 Mt. Tahoma HS Erik Smith
Beau Baldassin
8:00p   Mukilteo 2 at Bellevue 16 Bellevue HS Adam Smith
8:00p   Skyline 11 at Woodinville 9 Woodinville HS Andy Hovancsek
Bruce Shaw
Thu 3/22/2012 7:30p   (NL) Snohomish 10 at Lake Washington 17 Lake Washington HS Adam Smith
Harlan Worden
8:00p   Eastside Catholic 10 at Curtis 2 Curtis HS Craig Poole
Kevin Boyle
Fri 3/23/2012 4:00p   (Exh) Henderson 21 at Sunset 7 Islander MS Turf Matthew Mccarthy
Craig Poole
4:00p   (NL) Palo Verde 12 at Skyline 13
(Overtime)
Mercer Island HS Erik Smith
Andy Assante
5:00p   Woodinville 5 at Lakeside 8 Lakeside HS Kurt Zumdiek
David Reichgott
5:30p   Mukilteo 15 at Stadium 3 Mason Middle School Keith Macfie
6:00p   (Exh) Timberline 4 at Jesuit 12 Islander MS Turf Edmund Springgate
Matthew Mccarthy
6:00p   (Exh) Guilderland 12 at Lincoln 5 Mercer Island HS Adam Smith
Erik Smith
8:00p   Tahoma 4 at Curtis 6 Curtis HS Beau Baldassin
Mike Serrianne
8:00p   (NL) Lakeridge 6 at Bellevue 10 Islander MS Turf Harlan Worden
Tim Jones
8:00p   (NL) Lake Oswego 7 at Mercer Island 9 Mercer Island HS Craig Poole
Edmund Springgate
8:00p   King's Way 13 at Lake Tapps 12 Petes Pool Stadium Kevin Boyle
Ron Wright
Sat 3/24/2012 10:00a   (Exh) Palo Verde 9 at Sunset 10 Mercer Island HS Harlan Worden
Tim Jones
12:00p   (Exh) Henderson at Lake Oswego Islander MS Turf Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
12:00p   (NL) Timberline 3 at Lake Washington 13 Mercer Island HS Tim Jones
Ron Wright
1:00p   King's Way 12 at Lakeside 11 Lakeside HS Justin Vanness
Beau Baldassin
2:00p   (Exh) Claremont 11 at Lakeridge 5 Islander MS Turf Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
2:00p   (NL) Jesuit 9 at Skyline 11 Mercer Island HS Adam Smith
Craig Poole
4:00p   (NL) Palo Verde 5 at Issaquah 10 Mercer Island HS Erik Smith
Andy Assante
6:00p   (NL) Guilderland 5 at Bellevue 9 Bellevue HS Erik Smith
Adam Smith
6:00p   (Exh) Timberline 3 at Sunset 10 Islander MS Turf Bruce Shaw
Ian Le-Cerf
6:00p   (NL) Henderson 9 at Bainbridge 7 Mercer Island HS Craig Poole
Harlan Worden
7:00p   Northshore 5 at Eastlake 15 Eastlake HS Andy Assante
David Reichgott
7:00p   Sammamish 10 at Puyallup 9 Orting HS Kevin Boyle
8:00p   (Exh) Claremont at Lake Oswego Islander MS Turf Edmund Springgate
Bruce Shaw
8:00p   (NL) Lincoln 6 at Mercer Island 7 Mercer Island HS Adam Smith
Eddie Travers
Sun 3/25/2012 10:00a   (Exh) Palo Verde 2 at Lincoln 9 Islander MS Turf Harlan Worden
Craig Poole
10:00a   (Exh) Henderson 16 at Claremont 19 Mercer Island HS Ian Le-Cerf
Bruce Shaw
12:00p   (Exh) Timberline 2 at Lakeridge 8 Islander MS Turf Craig Poole
Ron Wright
12:00p   (NL) Sunset 12 at Bainbridge 8 Mercer Island HS Harlan Worden
Tim Jones
2:00p   (Exh) Claremont 11 at Jesuit 7 Islander MS Turf Bruce Shaw
Edward Tharp
2:00p   (NL) Lake Oswego 10 at Lake Washington 9 Mercer Island HS Craig Poole
Ian Le-Cerf
Mon 3/26/2012 6:00p   (NL) Mountain View 7 at Woodinville 5 Woodinville HS Jesse Savage
Steve Corley
8:00p   Eastside Catholic 8 at Eastlake 7 Eastlake HS Rob Quello
Andy Hovancsek
8:00p   Stadium 8 at Puyallup 7 Emerald Ridge HS Keith Macfie
8:00p   Sammamish 12 at Mukilteo 16 Kamiak HS Stan Kosick
Bruce Shaw
Tue 3/27/2012 5:00p   Curtis 8 at Lakeside 7
(Overtime)
Lakeside HS Ron Wright
Stan Kosick
6:30p   (NL) Mountain View 5 at Tahoma 14 Wilson Field Keith Macfie
Steve Corley
8:00p   Bainbridge 3 at Bellevue 9 Bellevue HS Rob Quello
Harlan Worden
8:00p   Mercer Island 7 at Issaquah 9 Issaquah HS Adam Smith
Eddie Travers
Wed 3/28/2012 7:00p   Stadium 13 at Bellarmine Prep 19 Stadium Bowl Keith Macfie
Beau Baldassin
7:30p   Woodinville 2 at Lake Washington 13 Lake Washington HS Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p   (NL) Southridge 14 at King's Way 13
(Overtime)
Columbia River HS Craig Lyons
Larry Anderson
Thu 3/29/2012 5:00p   Lake Tapps 13 at Lakeside 11 Lakeside HS Stan Kosick
Ian Le-Cerf
8:00p   Eastside Catholic 13 at Sammamish 3 Sammamish HS Rich Burke
Adam Smith
Fri 3/30/2012 7:00p   Skyline 17 at Northshore 6 Bothell HS Jesse Savage
Justin Vanness
7:00p   Bellarmine Prep 13 at King's Way 16 Delta Park Lee Smith
Larry Anderson
8:00p   Issaquah 7 at Bellevue 6
(Overtime)
Bellevue HS Andy Assante
Harlan Worden
8:00p   Mukilteo 10 at Lake Washington 6 Shoreline Stadium Kurt Zumdiek
Ron Wright
8:00p   Eastlake 8 at Woodinville 2 Woodinville HS Edward Tharp
Peter Sandford
Sat 3/31/2012 7:00p   (NL) Mercer Island 8 at Sachem North 13 New York Out of Area A
8:00p   Tahoma 9 at Puyallup 6 Sparks Stadium Mike Serrianne
Kevin Boyle
Mon 4/2/2012 7:00p   (NL) Mercer Island 0 at Ward Melville 18 New York Out of Area A
Tue 4/3/2012 6:30p   (NL) Providence 4 at Woodinville 11 Woodinville HS Stan Kosick
Jesse Savage
7:00p   Lakeside 13 at Bellarmine Prep 20 Mt. Tahoma HS Mike Serrianne
Keith Macfie
7:00p   (NL) Mercer Island 3 at Comsewogue 14 New York Out of Area A
8:00p   Bellevue 11 at Eastside Catholic 12 Eastside Catholic HS Rob Quello
Andy Hovancsek
8:00p   Skyline 5 at Issaquah 15 Issaquah HS Rich Burke
Edmund Springgate
8:00p   Northshore 9 at Sammamish 15 Newport HS Adam Smith
Ian Le-Cerf
Thu 4/5/2012 7:00p   Bellevue 18 at Northshore 3 Bothell HS Stan Kosick
Bruce Shaw
8:00p   Sammamish 11 at Skyline 10
(Overtime)
Skyline HS Harlan Worden
Tanner Clinch
Sat 4/7/2012 4:00p   (NL) Westview 7 at Tahoma 9 Tahoma HS Dan Sommers
Andy Schock
7:00p   Woodinville 20 at Northshore 11 Bothell HS Rich Burke
Andy Hovancsek
Mon 4/9/2012 8:00p   Bainbridge 17 at Stadium 2 Stadium Bowl Craig Poole
Adrian Shaproski
Tue 4/10/2012 TBD   (NL) Bellevue 8 at Oceanside 4 New York Out of Area A
5:00p   (NL) Issaquah 17 at Punahou 1 Hawaii Out of Area A
7:00p   Mercer Island 18 at Tahoma 5 Tahoma HS Rich Burke
Adrian Shaproski
8:00p   (NL) Ballard 5 at Mukilteo 12 Mariner HS Jim OBrien
Stan Kosick
8:00p   Puyallup 10 at Woodinville 9
(Overtime)
Woodinville HS Sean Upchurch
Andy Hovancsek
Wed 4/11/2012 4:00p   (NL) Skyline 17 at Petaluma 14 Northern California Out of Area A
5:00p   (NL) Issaquah 21 at Iolani 0 Hawaii Out of Area A
7:30p   Northshore 3 at Lake Washington 9 Lake Washington HS Adam Smith
Andy Schock
8:00p   Curtis 11 at Lake Tapps 12
(Overtime)
Sumner HS Kevin Boyle
Keith Macfie
Thu 4/12/2012 TBD   (NL) Bellevue 10 at Long Beach 9 New York Out of Area A
4:00p   (NL) Skyline 17 at Santa Rosa 5 Northern California Out of Area A
4:30p   (NL) Issaquah 23 at Mid-Pacific 0 Hawaii Out of Area A
8:00p   Mukilteo 16 at Woodinville 5 Woodinville HS Stan Kosick
Andy Schock
Fri 4/13/2012 TBD   (NL) Bellevue 12 at Farmingdale 5 New York Out of Area A
6:00p   (NL) Skyline 9 at Casa Grande 12 Northern California Out of Area A
7:00p   Stadium 8 at Northshore 16 Bothell HS Edward Tharp
Andy Hovancsek
7:00p   Lake Tapps 17 at Tahoma 6 Tahoma HS Keith Macfie
Harlan Worden
8:00p   Lake Washington 7 at Eastlake 6
(Overtime)
Eastlake HS Bruce Shaw
Edmund Springgate
Sat 4/14/2012 3:00p   King's Way 6 at Mercer Island 13 Mercer Island HS Matthew Mccarthy
Bruce Shaw
3:00p   (NL) Sammamish 17 at Skagit Valley 4 Mt. Vernon HS David Reichgott
Dan Sommers
3:00p   (NL) Bainbridge 7 at West Linn 14 Oregon Out of Area A
Sun 4/15/2012 12:00p   (NL) Bainbridge 5 at Lakeridge 11 Oregon Out of Area A
Mon 4/16/2012 8:00p   Lake Washington 3 at Issaquah 14 Issaquah HS Harlan Worden
Ian Le-Cerf
Tue 4/17/2012 6:30p   (Pra) Woodinville and Northshore Bothell HS No Refs A
Practice Game
8:00p   Puyallup 7 at Curtis 8
(Overtime)
Curtis HS Keith Macfie
Tim Jones
8:00p   Eastlake 8 at Sammamish 6 Newport HS Adam Smith
Adrian Shaproski
Wed 4/18/2012 7:00p   Skyline 12 at Tahoma 5 Tahoma HS Dan Sommers
David Reichgott
8:00p   Bainbridge 11 at Lake Tapps 8 Bonney Lake HS Rob Quello
Kevin Boyle
8:00p   Bellarmine Prep 8 at Eastside Catholic 12 Eastside Catholic HS Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p   Lakeside 8 at Mukilteo 13 Mariner HS Jim OBrien
Will Odell
8:00p   Mercer Island 19 at Stadium 3 Stadium Bowl Adrian Shaproski
Kurt Zumdiek
Thu 4/19/2012 6:00p   (Pra) Nathan Hale and Northshore Bothell HS No Refs A
Practice Game
7:00p   (NL) Curtis 16 at Woodinville 8 Woodinville HS Bruce Shaw
Steve Corley
Fri 4/20/2012 7:00p   Tahoma 4 at King's Way 14 Columbia River HS Tim Rossi
Craig Lyons
7:00p   Lake Washington 21 at Bellarmine Prep 9 Lincoln Bowl Kurt Zumdiek
Mike Serrianne
7:30p   Puyallup 4 at Bainbridge 20 Bainbridge HS Joseph Dichiaro Iii
Cogan Semler
7:30p   Issaquah 17 at Mukilteo 2 Kamiak HS Bruce Shaw
Jay Stringfellow
8:00p   Lake Tapps 11 at Sammamish 10
(Overtime)
Newport HS Edmund Springgate
Sean Upchurch
Sat 4/21/2012 2:00p   (NL) Lincoln 13 at King's Way 11 Columbia River HS Matt Karsh
Lee Smith
7:00p   Bellevue 15 at Eastlake 4 Eastlake HS Joseph Dichiaro Iii
Andy Schock
8:00p   Lakeside 4 at Mercer Island 12 Mercer Island HS Stan Kosick
Bruce Shaw
Mon 4/23/2012 8:00p   (NL) Snohomish at Mukilteo To Be Determined Kamiak HS Justin Vanness
Adrian Shaproski
Tue 4/24/2012 7:00p   Curtis 11 at Bellarmine Prep 13 Mt. Tahoma HS Michael Ellis
Keith Macfie
8:00p   Mercer Island 11 at Eastlake 6 Eastlake HS Adam Smith
Stan Kosick
8:00p   Eastside Catholic 11 at Skyline 7 Skyline HS Harlan Worden
Edmund Springgate
8:00p   Tahoma 16 at Stadium 7 Stadium Bowl Gregory Wittman
Conrad Hughes
8:00p   Issaquah 12 at Woodinville 2 Woodinville HS Andy Schock
Andy Hovancsek
Wed 4/25/2012 5:30p   (NL) Northshore 7 at Overlake 6
(Overtime)
Overlake School Rich Burke
Tanner Clinch
7:15p   Lakeside 6 at Bainbridge 21 Bainbridge HS Dan Sommers
Cogan Semler
8:00p   Sammamish 2 at Bellevue 23 Bellevue HS Michael Ellis
Bruce Shaw
Thu 4/26/2012 8:00p   Lake Washington 4 at Eastside Catholic 7 Eastside Catholic HS Rob Quello
Ian Le-Cerf
8:00p   Eastlake 5 at Mukilteo 6 Mariner HS Nathan Wirtz
Bruce Shaw
Fri 4/27/2012 7:00p   Lake Tapps 14 at Northshore 12 Bothell HS Andy Schock
Andy Hovancsek
7:00p   Bellarmine Prep 15 at Tahoma 9 Tahoma HS Lee Smith
7:30p   Issaquah 7 at Bainbridge 5 Bainbridge HS Conrad Hughes
Joseph Dichiaro Iii
8:00p   (NL) O.E.S. 15 at Mercer Island 13 Mercer Island HS Dan Sommers
Steve Corley
8:30p   King's Way 6 at Lake Washington 7 Wilburton Hill Park Bruce Shaw
Ian Le-Cerf
Sat 4/28/2012 1:00p   Mukilteo 12 at Skyline 13 Skyline HS Dan Sommers
Bruce Shaw
3:00p   (NL) O.E.S. 3 at Issaquah 9 Issaquah HS Lee Smith
3:30p   (NL) Bainbridge 9 at Lake Oswego 7 Oregon Out of Area A
5:00p   King's Way 5 at Bellevue 18 Bellevue HS Harlan Worden
Ian Le-Cerf
5:00p   (NL) Westview 4 at Curtis 13 Curtis HS Beau Baldassin
Mike Serrianne
7:00p   (NL) Eastlake 15 at Puyallup 7 Sparks Stadium Tim Jones
Lee Smith
Mon 4/30/2012 7:30p   Mercer Island 7 at Lake Washington 3 Lake Washington HS Michael Ellis
Rob Quello
8:00p   Curtis 2 at Issaquah 18 Issaquah HS Harlan Worden
Andy Hovancsek
8:00p   Stadium 6 at Skyline 18 Skyline HS Andy Assante
Steve Corley
Tue 5/1/2012 7:00p   Bellevue 17 at Bellarmine Prep 5 Mt. Tahoma HS Keith Macfie
Mike Serrianne
7:00p   (NL) King's Way 9 at Westview 10 Oregon Out of Area A
7:30p   Eastlake 9 at Bainbridge 15 Bainbridge HS Eddie Travers
Harlan Worden
8:00p   Puyallup 9 at Mukilteo 15 Kamiak HS Steve Corley
8:00p   Tahoma 6 at Woodinville 13 Woodinville HS Rich Burke
Sean Upchurch
Wed 5/2/2012 5:00p   Northshore 9 at Lakeside 6 Lakeside HS Dan Sommers
Adrian Shaproski
Thu 5/3/2012 8:00p   Bainbridge 10 at Eastside Catholic 12 Eastside Catholic HS Michael Ellis
Rob Quello
8:00p   Lake Tapps 8 at Mukilteo 6 Kamiak HS Jim OBrien
Bruce Shaw
8:00p   Skyline 16 at Puyallup 8 Sparks Stadium Conrad Hughes
Mike Serrianne
Fri 5/4/2012 5:30p   Sammamish 15 at Lakeside 14 Lakeside HS Jim OBrien
5:30p   Woodinville 11 at Stadium 4 Mason Middle School Keith Macfie
Bruce Shaw
8:00p   Eastlake 4 at King's Way 11 Columbia River HS Jay Stringfellow
Erik Smith
8:00p   Lake Washington 11 at Curtis 6 Curtis HS Michael Ellis
Tim Jones
Sat 5/5/2012 3:00p   (NL) Lincoln 16 at Bainbridge 9 Bainbridge HS Adam Smith
Erik Smith
5:00p   Issaquah 18 at King's Way 5 Columbia River HS Ross Lancaster
Bob Weyer
7:00p   Tahoma 9 at Northshore 8 Bothell HS Stan Kosick
Andy Schock
8:00p   Bellevue 8 at Mercer Island 7 Mercer Island HS Eddie Travers
Michael Ellis
8:00p   Skyline 8 at Lake Tapps 9 Petes Pool Stadium Andy Assante
Mike Serrianne
Sun 5/6/2012 12:00p   (NL) Lincoln 8 at Lake Washington 2 Lake Washington HS Bruce Shaw
Justin Vanness
Mon 5/7/2012 7:30p   Sammamish 10 at Lake Washington 12 Lake Washington HS Edward Tharp
Andy Schock
8:00p   Curtis 3 at Bellevue 17 Bellevue HS Harlan Worden
Rob Quello
Tue 5/8/2012 6:30p   Lakeside 4 at Skyline 10 Skyline Comm Field #2 Adrian Shaproski
Stan Kosick
7:00p   Mukilteo 8 at Tahoma 6 Tahoma HS Keith Macfie
8:00p   Bellarmine Prep 6 at Issaquah 21 Issaquah HS Justin Vanness
Andy Hovancsek
8:00p   Eastside Catholic 2 at Mercer Island 18 Mercer Island HS Harlan Worden
Erik Smith
8:00p   Woodinville 5 at Lake Tapps 18 Petes Pool Stadium Bruce Shaw
Mike Serrianne
Wed 5/9/2012 8:00p   Eastlake 3 at Curtis 12 Curtis HS Gregory Wittman
Conrad Hughes
8:00p   Northshore 12 at Puyallup 6 Emerald Ridge HS Lee Smith
Bruce Shaw
8:00p   Stadium 4 at Sammamish 17 Newport HS Adrian Shaproski
Dan Sommers
Thu 5/10/2012 8:00p   Bainbridge 22 at Bellarmine Prep 10 Bellarmine Prep Conrad Hughes
Keith Macfie
8:00p   Woodinville 5 at Eastside Catholic 10 Eastside Catholic HS Adrian Shaproski
Adam Smith
Fri 5/11/2012 8:00p   King's Way 14 at Puyallup 9 Emerald Ridge HS Erik Smith
Mike Serrianne
8:00p   Eastlake 4 at Issaquah 13 Issaquah HS Sean Upchurch
Rich Burke
8:00p   Northshore 6 at Mukilteo 12 Kamiak HS Jim OBrien
Stan Kosick
8:00p   Lake Tapps 5 at Mercer Island 17 Mercer Island HS Adrian Shaproski
Andy Assante
8:00p   Bellevue 16 at Skyline 6 Skyline HS Harlan Worden
Ian Le-Cerf
Sat 5/12/2012 4:00p   Stadium 3 at Curtis 14 Curtis HS Lee Smith
5:00p   King's Way 10 at Bainbridge 11 Bainbridge HS Harlan Worden
Erik Smith
5:00p   Bellarmine Prep 5 at Eastlake 6 Eastlake HS Bruce Shaw
6:00p   Lakeside 3 at Tahoma 6 Tahoma HS Mike Serrianne
Tue 5/15/2012 7:00p   (Pla) Curtis 9 at Eastside Catholic 17 Eastside Catholic HS Adam Smith
Bruce Shaw
7:00p   (Pla) Bellarmine Prep 16 at Mukilteo 13 Kamiak HS Jim OBrien
David Reichgott
Wed 5/16/2012 7:00p   (Pla) Skyline 7 at King's Way 10 Columbia River HS Erik Smith
Ross Lancaster
7:00p   (Pla) Lake Washington 9 at Bainbridge 10 Bainbridge HS Harlan Worden
Keith Macfie
Fri 5/18/2012 7:00p   (Pla) Bainbridge 4 at Bellevue 11 Bellevue HS Andy Assante
Harlan Worden
8:00p   (Pla) Eastside Catholic 12 at Lake Tapps 5 Petes Pool Stadium Keith Macfie
Eddie Travers
8:00p   (Pla) Bellarmine Prep 5 at Mercer Island 11 Mercer Island HS Adam Smith
David Reichgott
Sat 5/19/2012 7:00p   (Pla) King's Way 9 at Issaquah 8 Issaquah HS Jim OBrien
Rob Quello
Wed 5/23/2012 7:00p   (Pla) Eastside Catholic 13 at King's Way 8 Eastside Catholic HS Playoff Official
Playoff Official
7:00p   (Pla) Bellevue 13 at Mercer Island 2 Mercer Island HS Playoff Official
Playoff Official
Sat 5/26/2012 6:00p   (Pla) Bellevue 13 at Eastside Catholic 4 Memorial Stadium Playoff Official
Playoff Official
The playoff tournament is online

Game Rescheduled  This game has been postponed
Makeup Game  This is a makeup game