Washington High School Boys Lacrosse
>
2017 WHSBLA Varsity
>
Schedule
Schedule Filter
Show
All Teams
Archbishop Murphy
Auburn Riverside
Bainbridge
Ballard
Bellarmine Prep
Bellevue
Bellingham
Bethel
Blanchet
Bonney Lake
Bothell
Burlington-Edison
Camas
Cascade
Central Valley
Chiawana
Columbia River
Curtis
Eastlake
Eastside Catholic
Emerald Ridge
Ferris
Franklin
Friday Harbor
Garfield
Gig Harbor
Glacier Peak
Gonzaga Prep
Inglemoor
Issaquah
Jackson
Juanita
Kamiak
Kennedy Catholic
Klahowya
Lake Washington
Lakeside
Lewis & Clark
Liberty
Lynden
Meadowdale
Mercer Island
Monroe
Montesano
Mount Si
Mt. Spokane
Nathan Hale
Newport
North Kitsap
O'Dea
Olympia
Orting
Overlake
Peninsula
Redmond
Richland
Rogers
Roosevelt
Sammamish-Interlake
Seattle Academy
Seattle Prep
Sehome
Selah
Sequim
Shorecrest
Skyline
Skyview
Snohomish
South Kitsap
Southridge
Stadium
Stanwood
Sumner
Tahoma
Union
Vashon
Wenatchee
West Seattle
West Valley
White River
Woodinville
Aloha
Billings West
Bishop's School
Bonner's Ferry
Bozeman
Centennial
Claremont
Cleveland
Conestoga
Coppell
Copper Hills
Coronado
Couer d'Alene
Dallas Jesuit
Denver East
Eagle
Emmett
Episcopal Dallas
Fairview
Faith Lutheran
Flower Mound
Forest Grove
Fort Worth
Fremont
Frisco
Glencoe
Grant
Hellgate
Hermiston
Highland Park
Hillsboro
Judge Memorial
La Salle Prep
Lake City
Lake Oswego
Lakeridge
Lincoln
Logan
McNary
Middleton
Moorestown
Moscow
Mountain View
Nadzitsaga
New West
Northwest Kalispell
Oregon City
Palo Verde
Plano West
Radnor
Ridgeview
Rocky Mountain
San Marcos
Sandpoint
Sentinel
Sherwood
Sprague
St. Margaret's Episcopal
Stevenson
Sunset
Tigard
Timberline
West Salem
Westview
Wilson
Wilsonville
1A/2A Central
1A/2A Gr. Spokane
1A/2A GSHL
1A/2A KingCo (D2)
1A/2A Metro
1A/2A Northwest
1A/2A Olympic
1A/2A Pierce County
3A Central
3A KingCo (D1)
3A KingCo (D2)
3A Metro (D1)
3A Metro (D2)
3A Olympic
3A Pierce County
3A Wesco (D1)
3A Wesco (D2)
4A Central
4A Greater Spokane
4A GSHL
4A KingCo (D1)
4A KingCo (D2)
4A Olympic
4A Puget Sound (D1)
4A Puget Sound (D2)
4A Wesco (D1)
4A Wesco (D2)
PV - Gr. Spokane
PV - Metro (D1)
PV - Puget Sound
Schedule
Date
Time
Teams
Location
Wed 3/15/2017
8:00p
(NL) Sehome 2 at
Juanita 17
Kirkland Lacrosse Center
Thu 3/16/2017
7:00p
Sehome 8 at
Archbishop Murphy 9
Archbishop Murphy HS
Thu 3/23/2017
7:00p
Burlington-Edison 9 at
Sehome 12
Whatcom C.C.
Sat 3/25/2017
1:00p
Sehome 14
at Friday Harbor 4
Linde Community Park
Tue 3/28/2017
7:00p
Lynden 7 at
Sehome 13
Whatcom C.C.
Tue 4/11/2017
7:00p
Sehome 8 at
Bellingham 10
Whatcom C.C.
Thu 4/13/2017
7:00p
Archbishop Murphy 15
at Sehome 6
Whatcom C.C.
Sat 4/15/2017
11:00a
(NL) Newport 8 at
Sehome 11
Whatcom C.C.
Tue 4/18/2017
5:30p
Friday Harbor 0 at
Sehome 1
(Forfeit)
Whatcom C.C.
Mon 4/24/2017
7:00p
Sehome 5 at
Burlington-Edison 6
(Overtime)
Sedro-Woolley HS
Tue 4/25/2017
6:00p
Sehome 15
at Lynden 7
Bender Fields
Thu 4/27/2017
6:00p
(NL) Kamiak 5 at
Sehome 6
Whatcom C.C.
Fri 5/5/2017
7:00p
Bellingham 16
at Sehome 4
Whatcom C.C.
Sat 5/13/2017
2:00p
(Pla)
Sehome 9
at Overlake 8
(Overtime)
Overlake School
Sat 5/20/2017
12:00p
(Pla) Sehome 4 at
Vashon 10
Vashon Island HS
Export schedule (iCal or vCal)